Tallinn Open 2022 boxing tournament. Foto: Aleksandr Abrosimov, Eesti Poksiliit

Kalevi Spordihallis toimuvate poksi Eesti meistrivõistluste käigus selguvad riigi tugevamad poksijad

12. oktoober 2022 | Uudised

21. kuni 23. oktoobrini toimuvate poksi Eesti meistrivõistluste käigus selguvad riigi tugevamad poksijad noorte ja täiskasvanute vanuseklassis. Meeste kõrval selguvad ka Eesti parimad naispoksijad.

Meistrivõistlused peetakse 21.-23. oktoobrini Tallinna Kalevi Spordihallis. Esimesel ja teisel päeval peetakse eelringid, mille tulemused selgitavad välja pühapäevased finalistid. Viimasel päeval toimuvad finaalmatšid määravad, kes väärib Eesti meistritiitlit ja kohta Eesti poksikoondises.

Võistlused toimuvad kahes vanusekategoorias: täiskasvanud kuni 40 aastat ja noored kuni 19 aastat.

“Eesootavad Eesti meistrivõistlused on meie sportlastele väga olulised, sest tegemist on olulise kvalifikatsioonietapiga riigi poksikoondise moodustamisel. Mul on äärmiselt hea meel, et pärast pikalt kestnud pandeemiat ja sellega kaasnenud piiranguid õnnestus meil naasta tavapärase elurütmi juurde, taastades treeningute ja võistluste korraldamise võimaluse,” on poksiliidu president Kalle Klandorf ootusärev.

“Eesti meistrivõistlused on viimastel aastatel tänu heale korraldusele ning kokkuhoidvale poksirahvale kasvanud meie kindameeste aasta oodatuimaks võistluseks. Oleme alaliiduga võtnud endale ülesande pakkuda sportlastele rahvusvahelisel tasemel korraldust, kust ei puudu imeline atmosfäär ega kõvasti kaasa elav publik, ja mulle tundub, et iga aastaga oleme endale püstitatud eesmärgid üha kindlamini täitnud. Publik teab, et võistluste viimasel päeval aset leidvad finaalimatšid on Eesti poksi suursündmus, kust ei puudu tulised duellid, maailmatasemel kohtunikud ega hästi läbimõeldud lavašhou,” jagab Klandorf positiivseid noote viimaste aastate tööst.

Veerandfinaalid peetakse 21. oktoobril kell 17. Poolfinaalid 22. oktoobril kell 14. Kuni 19-aastaste vanuseklassi finaalid algavad 23. oktoobril kell 14 ning täiskasvanute finaalid sama päeva õhtul kell 17. Lisaks põnevatele võistlustele on täiendab pühapäevaseid täiskasvanute finaale ka lavašhou.

Kas on oodata suuri üllatusi või sammuvad favoriidid kindlalt meistritiitlite poole, saab näha õige varsti!

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel