Artur Jeremejev. Foto: Englas

TULEVASED JA TÄNASED TÄHED I Tartu jagas tippspordistipendiume

11. juuni 2021 | Uudised

Tartu linn jagas koostöös Tartu Kultuurkapitaliga tartlastest sportlastele tippspordistipendiumideks 57 000 eurot.

Nende seas olid noorsportlased Artur Jeremejev (maadlus), Max Hristjuk (maadlus) ja Anna Liisa Nurm (džuudo), 20-aastastest ja vanematest aga Aslanbeg Magomedkerimov (džuudo).

“Nimekiri oli pikk ja alade valik kirju. See näitab, et Tartu spordis on tugevaid tegijaid. Nii mõnelegi tänasele stipendiaadile saame juba tänavusel olümpial kaasa elada. Paljud tänased stipendiaadid on seadnud kindla sihi 2024. aasta olümpiamängudel osalemiseks. Stipendiumi oleks väärinud veel nii mõnigi tubli sportlane, kuid rahalised võimalused olid piiratud,” kommenteeris valikut stipendiumikomisjoni liige, linna sporditeenistuse juhataja Veljo Lamp.

Tartu Kultuurkapitalile laekus 70 taotlust, mille seast valis viieliikmeline ekspertkomisjon välja 33 stipendiaati. Noorsportlastele (14-19-aastased) jagati 18 stipendiumi ja täiskasvanute vanuseklassi sportlastele 15 stipendiumi. Noorsportlase stipendiumi suurus on 1500 eurot ja üle 20-aastastel sportlastel 2000 eurot.

Stipendiumiga toetatakse Tartu sportlasi, kellel on kõrged sportlikud eesmärgid ja eeldused ning kes on edukalt võistelnud rahvusvahelistel tiitlivõistlustel või muudel rahvusvahelistel suurvõistlustel. Stipendium on sihtotstarbeline ja seda saavad sportlased kasutada oma edasiseks sportlikuks arenguks ja võistlusalaseks tegevuseks.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel