Fotod: Marek Krugol

Leedu sensatsioon Rimkenzo: rokin maailmal sokid jalast!

11. juuni 2021 | Uudised

Dovydas Rimkus alistas Tallinnas King Of Kingsil Kristoffer Björkskogi.

„Matš oli tegelikult väga raske, vastane osav ja ettevalmistunud. Tal oli hea plaan, aga ma olin valmis kõigiks kolmeks raundiks, panustasin viimase raundi lõpus maksimaalselt ja võitsin nokaudiga,” räägib Rimkus. Pärast kohtumist tähistati vaikselt meeskonnaga. Dovydas ärkas järgmisel hommikul vara, sest emotsioonid ei lasknud magada.

See oli tema teine kord Eestis. Enne matši tehti ehtrimkuslik sõit hobusega Tallinna vanalinnas. „Meile väga meeldis Tallinnas. Tahaksime tagasi tulla, et rohkem ringi vaadata,” sõnab Dovydas.

Soengu ja hüüdnime Rimkenzo järgi võiks arvata, et meeldivad talle Tommy Cash ja Kenzo, aga nii see pole. Meeldib lihtsalt potisoeng. „Ma eriti räppi ei kuula,” tunnistab Rimkus. “Meeldib Nike. Ma kannan palju spordirõivaid.”

Uhke nimega kikkpoksija soovib korrata Floyd Mayweather juuniori võidurekordit. Dovydas vaatas tema kohtumist Logan Pauliga. „Paul oli täitsa kobe, aga klintši oli liiga palju. Nii palju klintši pole huvitav,” arvab ta.

Rimkus ei julgenud algul isegi KOK-ist unistada. Ta oli haiglane laps, kes oli rahul, kui tal lubati KOK-is vabatahtlikutööd teha ja matše vaadata. „Tahtsin juba teismelisena teistest erineda. Tulin tantsides ringi. Mulle meeldivad huvitavad võitlejad: Deontay Wilder, Adrien Broner. Nad tunduvad liiga enesekindlad. Inimesi see häirib, mind aga inspireerib. Mõelge sellele, et nad võivad pärineda teisest maailmast,” on ta öelnud.

Oma parimaks kohtumiseks loeb ta eelmist, kus alistas kulturisti Remigijus Viršila. Julia Stoljarenko pole Kaunase klubi Fighter House ainuke maailmanimega võitleja – kui Rimkus 5. juuni õhtul tähistas, siis ka värsket lepingut One’iga, mille tõi justnimelt võit Viršila üle.

„King Of Kings on parim hüppelaud noortele võitlejatele maailma parimatesse sarjadesse ja me oleme neile väga tänulikud selle eest,” räägib Rimkuse mänedžer Viktoras Gecas. „One Championship on väga kõrgel tasemel, aga kui te Dovydast tunnete, siis teate, et tema elu eesmärk on leida väljakutseid. Me valmistume suure hoolega, et näidata maailmale, kust on pärit see pöörane poiss nimega Rimkenzo!”

Rimkus, kes lubas lapsena emale maja mere ääres, plaanib Singapuri sarjas võidelda kõigiga, kellega võimalik: „Kui mul õnnestub võidelda Giorgio Petrosyaniga, valmistun selleks suurima hoolega. Ma ei karda. Mina olen valmis. Väike Leedu poiss rokib maailmal sokid jalast!”

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel