Foto: Nike

Ikon: Amanda Serrano pidas vabavõitlusmatši

12. juuni 2021 | Uudised

Amanda Serrano pidas 11. juunil Mehhikos vabavõitlusmatši Valentina Garciaga.

Sarja Ikon kolmeraundise kuni 57-kiloste naiste kohtumise võitis Serrano avaraundis giljotiiniga. Garcia tegi profidebüüdi. See oli täpselt sama ebavõrdne vastane kui mehhiklanna, kellest Serrano sai jagu eelmises vabavõitluskohtumises. Serrano eelmised kohtumised toimusid 2018. aastal sarjas Combate America.

See oli Serrano 63. matš: 42 profipoksis, 12 amatöörpoksis, kuus BJJ-s ja kolm vabavõitluses. Need on toimunud kaalukategooriates 52-64 kiloni. „Ülikergesti sain seekord kaalu. Pole olnud kordagi, et poleks saanud. Täielik distsipliin,” ütles Serrano kaalumispäeval. „Mu treener Jordan on jumalik. Hoidis mind eilseni 61 peal. Täna tegin pärast hommikusööki tund aega trenni ja sain 58 peale. Ta tunneb mind nii hästi. Tõi mu kahe kuuga ükskord 64 pealt 52 peale ja ma tundsin end ülitugevalt 52 peal.”

Serrano postitas enne matši Twitteris treeningklippe ja kirjutas: „Need, kes arvavad, et ma oskan ainult kätega lüüa, vaadaku seda. Olen üle kahe aasta jalalööke ja maadlust harjutanud. Ma arvan, et täitsa hästi panen.” Serrano ütles ka, et kui ta midagi postitab, siis fännidele, ja ta ei vaja nõuandeid. BJJ-s on tal viis võitu kägistusega. Ta ütles, et õppis kahest eelmisest vabavõitlusmatšist palju.

Serranot võib sarnaselt Claressa Shieldsiga nimetada naiste poksi ajaloo kroonituimaks sportlaseks, kuid kui ajakiri Ring nimetas teda värskeimas numbris nr 3 naiseks Katie Taylori ja Shieldsi järel, teatas Serrano, et on kohaga väga rahul, sest need kaks on legendaarsed. Serrano tviitis kiituse, kui Shields vabavõitlusdebüüdi võitis. Serrano pidi poksima Tayloriga eelmisel aastal, aga pealtvaatajate puudumise tõttu vähendati lepingusumma poolele. Serrano valiti Puerto Rico ajaloo parimaks naisvõitlejaks.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel