Hanna Gabriels poksis ühes kohtumises kahe kaalu tiitlitele

18. aprill 2021 | Uudised

17. aprillil poksisid Costa Ricas vabadele WBC raskekaalu ja WBA poolraskekaalu meistritiitlitele Hanna Gabriels ja Martha Lara Gaytan.

Gabriels võitis 2. raundis tehnilise nokaudiga. Kummaski kaalus polnud seni hetkel ühtegi meistrit. Viimati oli Alejandra Jimenez 2019. aastal WBA raskekaalu meister, kuid poolraskekaalus pole WBA-l kunagi meistrit olnud. WBO-l oli poolraskekaalus meister Geovana Peres 2021. aastani, kuid raskekaalus pole WBO-l kunagi meistrit olnud. IBF-il ega WBC-l pole kunagi kummaski kaalus meistrit olnud.

Gabriels on praegu ka kuni 70-kiloste naiste WBA meister ja kuna raskekaal algab 79 kilost, ütles ta, et polnud raske seda juurde võtta, seda enam, et see ongi tema tavakaal. Kuni 70-kiloste seas ei soovinud keegi temaga poksida. Gabriels solvus, kui ta sai vigastada ja WBA tegi temast tavameistri, suuremale tiitlile pani aga poksima Claressa Shieldsi ja Marie-Eve Dicaire’i. Shields ütles, et ei kavatse rohkem Gabrielsiga poksida, sest juba võitis teda. Gabriels on ainuke, kes Shieldsi pikali löönud.

Gaytan (11-9) poksis 2017. aastal Jimeneziga ja kaalus 104 kilo, 2016. aastal aga Dicaire’iga ja kaalus 65 kilo. Need matšid polnud tiitlile.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel