Foto: IG rain_karlson

Spordilegendi poeg Robin Tudeberg sai Eesti meistriks poksis

08. oktoober 2021 | Uudised

Kui Good Fight Rain Karlsonit tänavu intervjueeris, sai küsitud, kas tema hoolealustest on ka keegi minemas Eesti meistrivõistlustele.

28. septembril postitas Rain Instagramis värske Eesti meistriga pildi. „Suured õnnitlused minu õpilasele Robin Tudebergile, kes saavutas Narvas toimunud U15 Eesti meistrivõistlusel esikoha. Robin tegi kaks edukat matši, millest ühe võitis tehnilise nokaudiga,” kirjutas ta.

Robin (Kontakt) sai kuni 63-kiloste poiste poolfinaalis jagu Juvenali Kilinist (Energia) ja finaalis Matvei Gontšarovist (PSK).

„Esimene fight mulle meeldis rohkem, sest seal oli võimalik päriselt poksida. Taktika oli esimeses pigem saada lähedale ja lõpetada, mis töötas, sest Juvenali oli eelmise aasta võitja, seega tema taktika oli Youtube’is üleval, mis oli ainult jab. Teises oli algne taktika jab, kuid kuna oli mu esimene võistlus, tuleb närv sisse ja mõned asjad läksid meelest. Üleüldine tulemus oli rahuldav, kuid tagasi vaadates oli kindlasti vigu sees, ning palju võimalusi fight lõpetada,” räägib Robin.

Tema ainuke treener on olnud Karlson, kellega ta on teinud personaalseid tunde. Seega ei oska ta öelda, mida saab ühelt treenerilt sellist, mida teiselt ei saa, aga kindlasti arvab Robin, et on teinud enda jaoks parima valiku treeneriga. Vasakukäelisena teab ta ka, et tal on kindlasti eelis, sest keegi pole harjunud teistpidise hoiaku vastu poksima.

Even Tudeberg oli ilmselt Eesti tuntuim meeslaskesuusataja. Robin usub, et isa staatus on kindlasti mõjutanud. „Olla oma isaga koos Eesti meister on kindlasti üks parimaid tundeid, sest ta on terve mu elu olnud mu iidol,” tunnustab värske meister.

Lemmikpoksija on hetkel Canelo. Robinit inspireerib tema kaitseoskus, kuid see ka, et kuigi Alvarezil on väga hea kaitse, on tal ka väga hea rünnak.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel