Sigrid Kapaneni matšis leedulannaga lendasid hambakaitsmed

21. oktoober 2019 | Muay Thai Liiga, Uudised

Küsimustele vastab Sigrid Kapanen (Kondor), kes alistas Eesti Muay Thai Liiga hooaja avaetapil leedulanna Jurgita Slugevičiute.

1. raund: mis olid tugevused ja mida tuleks parandada?

Kindlasti olid mu tugevuseks kätejõud ja see, et publikus oli palju kaasaelajaid. Pean treenima klintši ja küünarnukke kindlasti – nendega väga hästi ringis toime ei tulnud. Vastane oli tai stiiliga ja oskas tugevaid põlvi ja küünarnukke lüüa. Sain paar korda ikka korralikult põlvedega kolmnurka.

2. raund: treener soovitas rohkem sisse astuda?

Ütles jah. Proovisin rohkem survestada küll, aga raske oli, kui teadsin, et vastane seob kohe ära ja hakkab maha väänama. Väga väsitav oli see väänamine ja maast püsti tõusmine. Lisaks see, et ta kukkus kogu aeg peale ja surus kindaga kolmnurka või näkku, et end püsti saada, oli ka ebamugav ja mõnikord natuke valus. Õnneks elasin selle tol hetkel üle, aga pärast olid selg ja kõik muud kohad valusad.

Vastase hambakaitsmed lendasid mitu korda suust. Oli tegemist tabatud löökidega või halbade kaitsmetega?

Esimene kord, kui välja kukkusid, siis oli põlvest, aga ma ei oska öelda, miks tal need teisel korral kukkusid. Mul kukkusid ka viimase raundi viimastel sekunditel löögi tõttu.

3. raund: kui suur väsimus oli?

Lõpuraundiks olin juba väga väsinud. Keha hakkas kukkumistest tunda andma. Aga see mahaväänamine ajas tegelikult suhteliselt närvi ja andis jõudu juurde. Raundialgul kuulasin treenerit, aga kuskil keskel oli mõte ainult sellel, et vastane rohkem klintši ei võtaks ja et saaksin äkki ta nokki lüüa. Ta tõesti suutis mind maha visata mitmeid ja mitmeid kordi, aga käte ja jalgadega ta väga ei teinud midagi. Ma arvan, et võidu tõid parem overhand ja sirge, mis paar korda ta kõikuma ka pani. Lisaks survestamine võis ka natuke parema mulje jätta.

Tegelikult oli leedukas väga hea, lihtsalt võib-olla ei tahtnud enam nii palju pihta saada ja hakkas siduma ja maha viskama. Ei ütleks, et ülekaalukalt võitsin; tegelikult oli päris tasavägine.

Monika Kuzmina

Toimetaja
info@goodfight.ee

Vaata veel