Tšempionite võitlus: kõiki nokaudiga võitnud Beterbijev jätkas samamoodi

19. oktoober 2019 | Uudised

Philadelphias poksisid 18. oktoobril WBC ja IBF-i tšempionid (80 kg) Aleksander Gvozdik ja Artur Beterbijev.

Mõlemad olid kaotuseta. Beterbijev oli võitnud kõik matšid nokaudiga. Kuigi üks on ukrainlane ja teine venelane, ütlesid mõlemad, et mingit rahvustesõda ei maksa üles puhuda, sest üks elab Californias ja teine Montrealis.

Beterbijev passis alguses ja pani siis tuurid peale. Arvatakse, et Teddy Atlas treenis ukrainlast valesti ja ukrainlane väsis. Gvozdik käis 10. raundis põrandal neli korda ja kohtunik peatas matši. Kahe kohtuniku hinnangul juhtis ukrainlane enne seda. Ta viidi igaks juhuks haiglasse. Kumbki poksija teenis 1,5 miljonit.

Tšempioneid olid tulnud vaatama Tyson Fury, Dustin Poirier, Vassili Lomatšenko, Aleksander Ussik ja teised. 2011. aasta MM-il ja 2012. aasta OM-il Beterbijev kaotas Ussikile. Beterbijevi lõi põrandale Callum Johnson 2018. aastal.

Gvozdik kaotas amatöörina Beterbijevile 2009. aastal. Aasta hiljem kaotas ta Ainar Karlsonile. Ta oli aga osa WSB 2013. aasta legendaarsest meeskonnast Ukraina Otamans, mis oli nii tugev – Lomatšenko, Ussik -, et sinna ei mahtunud Sergei Derevjantšenko, kes oli sunnitud esindama Astanat.

Seda kaalu valitseb nüüd Venemaa – WBA ja WBO tšempionid on Dmitri Bivol ja Sergei Kovaljov. Gvozdik võitis Bivoli amatöörina. Beterbijev võitis amatöörina Kovaljovi.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel