Makejev on tagasi, Šults seljatatud

22. oktoober 2019 | Muay Thai Liiga, Uudised

Sergei Makejev (Tugev Tahe) „seljatas“ Eesti Muay Thai Liiga hooaja avaetapi õhtu viimases matšis Marko Šultsi (Versus).

Makejev ei ütleks, et oli raske ülesanne. „Kuna ma olen varem temaga poksinud, siis teadsin, mis on tema tugevused ja nõrkused,“ sõnab ta. Ta on kidakeelne ütlema, mis need nõrkused olid.

„Esimene raund oli võitluslik, peale seda aga meie Marko kiilus kinni ja enam tööd ei teinud. Üritame teha kõik selleks, et sellest juba mitmekordselt esinevast veast jagu saada ja tuleme tagasi tugevamana kui kunagi varem,“ selgitas treener Kristo Männistu Versuse Facebookis.

„Markole sai saatuslikuks tema pidev umbblokk, mille me ära kasutasime,“ kinnitab Villu Nurmoja. Poksi vabalt, ütles Makejevi nurgas seisev Nurmoja ja rääkis oma võitlejale ka muid täpsemaid tehnilisi sooritusi, mida võiks kasutada selles matšis.

Makejev oli võtnud sel aastal vahepeal pausi, sest käis kahes kohas tööl. Nüüd kolib ta Tallinna ja peab valima uue klubi. Seda, millal uuesti lahingusse astub, veel öelda ei oska.

„Peale Yakuza Fighti tegime Sergeiga otsuse, et võtame mõneks ajaks aja maha. Selge oli ka, et Sergei võistluskaal saab olema edaspidi 75, mitte 71 kilo,“ sõnab Nurmoja.

13. oktoobri matšiks ettevalmistus oli väga lühike. Makejev ja Nurmoja arutasid läbi mõned kombod ja tegid kahel laupäeval sparringud klubi noorte võitlejatega. Peale seda oli Nurmojale selge, et Makejev on tagasi ja parem kui kunagi varem.

Võitu nad peale pikka võistluspäeva ei tähistanud, kuna selja taga oli raske ja pingeline võitluspäev ning järgmisel päeval ootas ees uus treeningpäev.

Kiidusõnu jagub Nurmojal igale võitlejale, kes ringi astub, olenemata sellest, kas tuleb võit või kaotus: „Igas võitlejas on tahtmine ringi astuda sündimisest saadik olemas. See instinkt tuleb temas äratada teda julgustades.“

Sel hooajal on rakverelastel võistlustele välja panna korralik meeskond. Plaanitakse osaleda pea kõigil võistlustel, et saada kogemusi ja edaspidi pakkuda konkurentsi juba suurematel tiitlivõistlustel: EM, MM jmt.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel