Eesti Muay Thai Liiga II etapp 25.11.2023. Foto: Erika Maalt

Sellel nädalavahetusel toimub Eesti Muay Thai Liiga kolmas etapp

31. jaanuar 2024 | Muay Thai Liiga, Uudised

Eesti Muay Thai Liiga selle hooaja kolmas etapp toimub juba käesoleval nädalavahetusel ehk 3. – 4. veebruaril Arigato Spordiklubis.

Eesti Muay Thai Liiga II etapp 25.11.2023. Foto: Erika Maalt

Juba treeningsaalis näeb ära, kellel on potentsiaali jõuda kõrgemale tasemele

Muay Thai Liigalt on saanud hoo sisse paljud, kes suure võitlusspordiala ringi jõuavad ja maailmas tegusid teevad. Kas tegu on noorele sportlasele hea hüppelavaga? Peakorraldaja Kevin Renno selgitab, et peab olema äärmiselt suur spordiklubi, et teha klubisiseseid võistluseid, et sportlased oleksid valmis minema tiitlivõistlustele ehk turniiridele. Suuremal osal klubidest nii suurt sisemist konkurentsi ei ole.

Monika Kuzmina ja Kevin Renno

Monika Kuzmina ja Kevin Renno. Foto: GoodFight

Treenerina näeb Kevin juba treeningsaalis ja ringis ära, kellel on potentsiaali jõuda kõrgemale tasemele. Ta ütleb, et kõige olulisem on vaadata sisu. Vahet ei ole, kui ilus tehnika on – võistlustel ei pruugi närv vastu pidada. Ta täpsustab, et eks võistluspingega saab harjuda, aga vaja on ikkagi seda väikest lisasärtsu. Mida sa teed kui sind lüüakse? „Kas sa hakkad kartma või võtad ennast kokku ja ründad ise? Seda näeb inimese kehakeelest,“ lausub ta.

Eesti Muay Thai Liiga II etapp 25.11.2023. Foto: Erika Maalt

Brigitta Vaab usub, et liiga on hea koht, kus alustada oma karjääri

Brigitta Vaab, kes just liigalt oma võistlusteekonda alustas, ei mäleta oma esimese matši kohta, et oleks väga närvis olnud. Küll aga lõppes see kaotusega. Mingit traumat sellest ei tekkinud ja noor naine tahtis kohe uuesti poksiringi astuda. Küll aga võttis motivatsiooni maha see, et pärast kolme esimest matši ei saanud ta 3 aastat võistelda – sobivat vastast ei leitud. Treenerid aga motiveerisid, et küll vastased ajaga tekivad. Ala kogub ju aina enam populaarsust. Ja nii oligi. Brigitta usub, et liiga on hea koht, kust oma karjääri alustada. Pealegi pannakse kokku sobivad võistluspaarid – algajat ja proffi kokku ei panda, seda kartma ei pea.

Monika Kuzmina ja Brigitta Vaab

Monika Kuzmina ja Brigitta Vaab. Foto: GoodFight

Kuidas olla edukas poksija?

  • Brigitta  usub, et kõige olulisem on kirg ala vastu. Et naudid seda, mida teed ja ringis olemist.
  • Oluline on ka sihikindlus. Ta kirjeldab, et tal on siht silme ees nii, et naudib ringis võitlemist ka siis, kui kaotab.
  • Ja muidugi distsipliin, et lähed trenni, mis ka ei oleks. „Ära leia vabandusi, miks mitte trenni minna! Alati saad minna,“ paneb ta südamele.

Eesti Muay Thai Liiga kolmanda etapi ajakava:

  • 9:00-10:00 võistlejate registreerimine, kaalumine ja meditsiiniline kontroll
  • 10:00-10:45 võistluspaaride loosimine
  • 10:45 kohtunike ja treenerite koosolek
  • 11:00 võistluste algus

Reeglid on vastavuses rahvusvahelise organisatsiooni IFMA poolt sätestatule.

Rohkem infot Eesti Muay Thai Liiga kolmanda etapi kohta leiad siit.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel