GoodFight |
21. november 2023

GOODFIGHT PODCAST! Brigitta Vaab: tuleb ringi minna ja ära teha!

00:00

Viimased uudised

GOODFIGHT PODCAST! Brigitta Vaab: tuleb ringi minna ja ära teha!

14. oktoobril toimunud Eesti Muay Thai Liigal tegi GoodFight podcast’i Brigitta Vaabiga, kes vaatamata noorele eale on saavutanud muljetavaldavaid tulemusi. Eesti Muay Thai Liiga teine etapp toimub juba sel laupäeval.

Maailmameistrivõistlustelt tuli pronksmedaliga

Brigitta on vaid 15-aastane, aga tuli maailmameistrivõistlustelt tagasi pronksmedaliga. Ta tõdes podcast’is, et poleks esimesest suurvõistlusest kohe medalikohta oodanud, aga jäi kokkuvõttes väga rahule ja tänas oma treenereid ja Kevin Rennot, kes ta sinna viis.

Brigitta ütles, et pole vist kunagi läinud ringi nii rahulikuna kui seal. „ Mul ei olnud mitte mingit pinget, hingasin rahulikult ja kui tuli mingi närv, siis mõtlesingi, et ma teen ainult seda, mida ise naudin. Miks mul peaks sellepärast närv sees olema? Alati mõtlesin ka, et vastane kindlasti kardab rohkem. Enesekindlalt peale minna ja nii need võidud tulevad,“ peab ta oma võidu saladuseks.

Enesekindlalt peale minna ja nii need võidud tulevad.

Kevin Renno ütleb tihti noortele sportlastele ringi saates: „Mine naudi.“ Brigitta ütles, et tema tõesti naudib matše – ja see on väga oluline, sest miks muidu seda üldse teha, kui ei naudi.

Kaotused annavad veelgi enam motivatsiooni

Brigitta on Muay Thai Liigal pidanud 14 matši. Suurem osa matše võitnud, aga mõned ka kaotanud. „Kaotused annavad mulle rohkem motivatsiooni kui võidud. Kui ma seekord ei suutnud, siis järgmine kord ma teen selle topelt tagasi!“ räägib ta kaotustest.

Noortele, kes ringi astuvad, soovitab ta lihtsalt minna ja ära teha. Aeg ringis läheb kiiresti ja ei pane tähelegi, kui matš on tehtud. Ta soovitab mitte üle mõelda, võtta rahulikult ja kõik läheb hästi.

Noortele, kes ringi astuvad, soovitab ta lihtsalt minna ja ära teha.

Unistab välismaal võistlemisest

Brigitta tõdeb, et Eestis on palju võitlejaid, kes välismaal karjääri ei tee. Tema ei saa sellest aru. Ka siis, kui välismaal karjääri teed, oled ju Eestis staar. „Miks jääda Eesti profivõitlejaks, kui tegelikult saab minna palju kõrgemale?“ mõtiskles ta.

Oma eeskujudeks Eestis peab ta Astrid Johanna Grentsi ja Henry Rohtlat. Ta teeb nendega koos trenni ja teab, kui väga nad pingutavad ja kui suuri tegusid teevad.

Noortele neiudele mõjub võitlussport hästi

Neiudele soovitab Brigitta tegeleda võitlusspordiga enesekindluse kasvatamiseks. Ta tõdeb, et paljud neiud ei ole oma kehaga rahul ja ei hinda ennast. Tai poks ja üldse võitlussport annab juurde palju enesekindlust. Pärast trenni tunned end palju paremini.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?