GoodFight |
19. oktoober 2023

GOODFIGHT PODCAST! Kevin Renno: alati saab ainult edasi minna, mitte tagasi!

00:00

Viimased uudised

GOODFIGHT PODCAST! Kevin Renno: alati saab ainult edasi minna, mitte tagasi!

14. oktoobril toimus Eesti Muay Thai Liiga, kus Goodfight tegi podcast’i sarja esimese saate peakorraldaja Kevin Rennoga, kellest sai 21. septembril ka World Boxing Council Muay Thai Eesti Komitee esimees. Ta selgitas, et viimane annab kindlasti Eesti sportlastele uue väljundi ja uue võimaluse end Tai poksi maailmas näidata ning tõestada, mis puust meie võitlejad on.

Eesti koondis on võimas

Kevin on varasemas intervjuud GoodFightile öelnud, et Eesti võitlejaid oli isegi maailmameistrivõistlustel tailastest rohkem. Meeskond oli suur, 25 sportlast. Eelmise aasta MM-il tuli Eesti koondis 90 riigi seast 9. kohale, mis on võimas tulemus.

„On äärmiselt lahe vaadata, kuidas kasvab järelpõlv. Meie MM-i koondises on lapsi, juuniore ja noori kordades rohkem kui MM tasemel täiskasvanud sportlasi,“ märkis ta.

Paljud tipud on alustanud just liigalt

Muay Thai Liiga on amatööridele kogemuse saamiseks mõeldud sari, mis toimub viis korda aastas. Samas on see ka hea täiskasvanud sportlastele, kellel juba on kogemus. See on heaks hüppelavaks, et pääseda „suurtele lavadele“.

Muay Thai Liiga on amatööridele kogemuse saamiseks mõeldud sari, mis toimub viis korda aastas.

Kevin tõi näiteks MM-il käinud neiu Hanna, kes tõi kulla. Ta võitles eelmisel Muay Thai Liigal, kust väljus ringist võitjana. Ta toob välja, et kõik lapsed ja noored juuniorid, kes kuulusid Eesti koondisesse, on osalenud Eesti Muay Thai Liiga võistlustel.

Vabatahtlikud viivad spordiala edasi

Kevin on avaldanud tänu, et selliseid sündmusi nagu Muay Thai Liiga vabatahtlike abita ei sünniks. Ta selgitas, et vabatahtlikud teevad seda kõike armastusest ala vastu nagu tema isegi.

„Kui sulle miski väga meeldib, veedad oma nädalavahetused treeningsaalides ja pingutad selle nimel, et ala edasi areneks,“ teab ta.

Uuest punktisüsteemist

Tänavu oli Eesti Muay Thai Liigal uus punktisüsteem. Kevin selgitas, et see on jällegi sportlastele hea hüppelaud. Ta täpsustas, et liigal ei ole turniirivormis võistlused, vaid võistlusmatšid, ehk iga sportlane saab ühe vastase vastavalt oma kaalule, kogemusele ja vanusele. Sellega piirdub võistluse üks etapp.

Nüüd hakatakse võistlusetapi võitude ja osalemiste eest punkte andma. Hakatakse pidama edetabelit igas vanuseklassis ja kaalukategoorias. Kodulehele läheb igast sportlasest pilt ja tulemus, mis kuupäeval ta kellegagi võistles. Sinna tekibki sportlaste edetabel ehk ränking.

Hakatakse pidama edetabelit igas vanuseklassis ja kaalukategoorias.

Iga sportlane näeb, mitmes ta punktiarvestuses on, mitmendal kohal ta enda kaalu- ja vanuseklassis praegu Eestis on. Kevin selgitab, et siis tekib võistlusmoment, kus sportlane tahab jõuda kõrgemale.

Kaugemale tulevikku vaadates on ka plaanis A-klassi seenioritele panna Eesti Muay Thai Liiga vööd. Ka seal saab oluliseks ränking – kes on ränkingus esimene, on vöö omanik ja teine koht saab vöö nimel võidelda. Kolmas jällegi tahab saada teiseks, et samuti vöö nimel võitlustulle astuda.

Uuenenud Arigato saal annab uut hingamist. Arigato saal sai uuenduse, mis annab Kevini sõnul uut hingamist nii talle endale, treeneritele kui sportlasele, kes saalis treenivad.

Võidujooks, et asju veel paremaks teha

Küsimuse peale, mis on 10 aasta plaanid, vastas ta, et usub, et kasvatakse jõudsalt edasi. „See on selline sportlik hasart, et saab ainult edasi minna, mitte tagasi! See kajastub igal pool – treeningsaalide ehitamine, sportlaste kasvatamine, võistluste korraldamine. Kogu aeg on võidujooks iseendaga, et asju veel paremaks teha,“ ütles ta.

Kevin Renno oli küll peakorraldaja, aga oli ka paljude sportlaste nurgas. Ta avaldas, et kõige rohkem ütleb matšide alguses: „Naudi!“ Ta selgitas, et teab, et kõigil on sees tohutu närv, aga tuleb meelde tuletada, et sa ise tahad seda teha ja leida viis, kuidas seda nautida.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?