Jõutreening (Foto Freepik)

Foto: Freepik

Miks on jõutreening kasulik igale poksijale?

31. jaanuar 2024 | Uudised

Jõutreeningust tulevaid kasutegureid on raske alahinnata. Jõusaalis käimine aitab parandada rühti ning lihaste tasakaalu. Lisaks parandavad erinevad harjutused organismi talitlusvõimet, ainevahetust ja vähendavad valu. Seega tuleb jõutreening kasuks igale poksijale. Veebileht Trainer4you.fi pani kirja veel kolm põhjust, miks jõutrenn meile kasulik on.

Jõusaalitrenn vähendab elustiilihaiguste riski

Jõusaalitreening avaldab positiivset mõju vere rasva- ja suhkruainevahetusele. Uuringutest on selgunud, et see vähendab ka riski haigestuda II tüübi diabeeti. Vastupidavustreening parandab kardiovaskulaarsüsteemi toimimist ning langetab vererõhku.

Vastupidavustreening parandab kardiovaskulaarsüsteemi toimimist ning langetab vererõhku.

Jõusaalitrenn parandab meeleolu ja elukvaliteeti

Uuringud on näidanud, et jõusaalis treenimine vähendab stressi, parandab üldist elukvaliteeti, meeleolu ja rahulolu oma eluga. Samuti parandab trenni tegemine inimese enesehinnangut ja kehapilti.

Jõusaalis treenimine vähendab stressi, parandab üldist elukvaliteeti, meeleolu ja rahulolu oma eluga.

Jõusaalitrenn aitab keha noorena hoida

Jõusaalitreening võib kaitsta keha oksüdatiivse stressi eest, mis võib omakorda aeglustada keha vananemist. Jõusaalitreening tugevdab treenitavaid lihaseid. Samuti on tõestatud, et see suurendab luu mineraalset tihedust ehk hoiab ära luuhõrenemise ja tugevdab luid.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel