Lisette Teiva. Foto: Erakogu

Lisette Teiva: rohkem tüdrukuid võiks tegeleda poksiga

24. oktoober 2023 | Muay Thai Liiga, Uudised

Laupäeval toimus Muay Thai Liiga, kus võitles ka Rakvere Tugev Tahe klubist Lisette Teiva. 17-aastane neiu ütleb, et poks on muutnud teda julgemaks, kasvatanud distsipliini ning kaotused teda ei muserda – harjutades läheb paremaks!

Lisette Teiva. Foto: Erakogu

Mulle aitab – tahan spordiga tegeleda!

Teiva räägib, et kui ta oli väike, ei lubanud ta ema tal spordiga üleüldse tegeleda. Ema muretses, et ainus tütar võib haiget saada. Tema lapsepõlv möödus 7 aastat muusikakoolis õppides. „Mingil hetkel otsustasin, et mulle aitab – ma tahan spordiga tegeleda!“ räägib ta. Ja mitte lihtsalt spordiga, vaid ema „suureks õuduseks“ poksiga.

Mingil hetkel otsustasin, et mulle aitab – ma tahan spordiga tegeleda!

Emale ei öelnud neiu midagi, vaid pani end kirja treener Villu Nurmoja juurde. Nüüdseks on ta käinud poksitrennis kaks aastat ning ema on tütre hobiga leppinud. Teiva rõhutab, et võitlussport pole vägivald ega ohtlik sport, vaid aeroobne üldfüüsiline treening.

Eakaaslased aga arvasid vastupidi – et tegu on huvitava ja teistmoodi hobiga.

Poks on teda muutnud tema sõnul julgemaks ja 4 korda nädalas trennis käimine on kasvatanud distsipliini. Ka tänaval kõndida neiu üldse ei karda. „Mu kaal on küll väike, aga oskused ikkagi olemas. Ma oleks valmis ja ei jääks ohvripositsiooni,“ selgitab ta.

Poks on teda muutnud tema sõnul julgemaks ja 4 korda nädalas trennis käimine on kasvatanud distsipliini.

Võistlemine on osa treeningust

Liigal oli tegu Teiva teise matšiga. Esimesel kaotas ta seisuga 3-0, sellel 2-1. Kaotustest ta end muserdada ei lase. „Olen kaotustega väiksest peale harjunud, sest pole spordis olnud nii hea. Sellepärast tahangi paremaks saada. Kaotus on kaotus. Peab veel proovima – küll läheb paremaks!“ ütles ta pärast matši rahulikult.

Profipoksijana ta end tulevikus ei näe, pigem armastab ta töötada inimestega ja plaanib minna kaitseväkke ja Tartu ülikooli õppima kas meditsiini, psühholoogiat või kehakultuuri.

Võistleb ta, sest see on osa treeningust, üks etapp sellest – nagu ütleb tema treener, kes neiu sõnul kasvandikke väga hoiab, on sõbralik ja avatud.

Teiva julgustab, et poksiga võiks tegeleda rohkem tüdrukuid. Vigastusi tema sõnul küll karta ei maksa, jalgpallis on neid rohkem, poks on palju turvalisem.

Vaata veel