Ilyas Rustamov. Foto: erakogu

Poksitreener Ilyas Rustamov: poks annab motivatsiooni elus edasi liikuda

14. september 2022 | Trennid, Uudised

Spordiklubi Corsagym poksitreener Ilyas Rustamovi huvi võitlusspordi vastu tekkis juba lapsepõlves. Ilyas oli aktiivne laps ja ema viis ta esimesse trenni, milleks oli karate. Kui Ilyas sai 18-aastaseks, sattus ta esmakordselt taipoksi trenni ning sealt sai alguse tema teekond võitlusspordialal.

2015. aastal sai Ilyas tuttavaks poksitreener Vladimir Skorkiniga ning sealt süvenes huvi poksi vastu veelgi. Samal aastal hakkas ta sotsiaalmeedias jälgima ka Moskvast pärit professionaalset poksitreenerit Andrei Bupas`t ning 2016. aastal treenis Ilyas juba temaga Moskvas.

Ilyas`ile meeldib poksis see, et tegu on mitmekülgse spordialaga ja seal saab avada alati ka uusi oskuseid. „Poks annab juurde väga palju – enesekindlust, motivatsiooni elus edasi liikuda, vaatama elus ette tulevatele raskustele teise nurga alt ning kindlasti mõjub positiivselt ka vaimsele tervisele,“ lausub ta.

Ta leiab, et poksitrennidega algust tehes peaks leidma endale eelkõige hea treeneri, kellega saaks alustada eratrennidega. „Eratrennides saab treener erinevad nüansid palju paremini lahti seletada, mis aitab kergemini oma kehaga ühendust leida. Lisaks on oluline see, et eratrennides on tähelepanu koondatud maksimaalselt ühele sportlasele,“ selgitab Ilyas.

Poks annab juurde väga palju – enesekindlust, motivatsiooni elus edasi liikuda, vaatama elus ette tulevatele raskustele teise nurga alt ning kindlasti mõjub positiivselt ka vaimsele tervisele.

Spordisaalis valitsev energia annab trennile palju juurde

Poksitreener lisab, et Corsagym on väga hea klubi, kus treenida ning spordiklubi omanik Gert Gorsanov on väga sõbralik ja viisakas. „Mulle meeldib see energia, mis seal saalis on – see annab trennile palju juurde. Spordiklubis on olemas nii jõusaal kui ka poksisaal ning kõik vajalik selleks, et teha üks hea ja mõnus trenn. Väga tähtis on ka see, et oleks olemas ring, kus poksijad saavad õppida tööd tegema,“ toob ta välja Corsagymi plussid.

Ilyas toob välja ka kolm soovitust, kuidas vaimselt ja füüsiliselt end poksitrenniks valmis panna:

  • Tutvuda meditatsiooniga
  • Jälgida toitumist
  • Jälgida unerežiimi

„Kui vaimselt on inimene tasakaalus, siis tal on motivatsiooni, et muutuda paremaks ja anda endast maksimum – siis kasvab ka eluenergia,“ sõnab ta lõpetuseks.

  • Ilyas Rustamovi poksitrennid toimuvad Tartus Corsagym`i spordiklubis igal teisipäeval ja neljapäeval. Lisainfot trennide kohta leiad Corsagym`i kodulehelt.
GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel