Mikk Pärnaste

Mikk Pärnaste (Foto Artjom Fraiman)

Poksitreener Mikk Pärnaste: poksis pead sa võitma iseennast, iga trenn

13. september 2022 | Trennid, Uudised

Spordiklubi Sparta treener Mikk Pärnaste sõnab, et leidis poksi juurde tee, kui tema elus oli parasjagu käsil pisut keerukam ajajärk. „Poks oli see, mis pakkus mulle tuge,“ lausub ta. Mikk leiab, et mingil salapärasel põhjusel leiavadki inimesed tee poksi juurde just sellistel keerulistel hetkedel ning peab seda poksi üheks kõige suuremaks varjatuks plussiks.

Poksitrennis saab lüüa kaks kärbest ühe hoobiga

Olles tegelenud kõrgemal tasemel ka teiste spordialadega, siis ütleb Mikk, et ükski teine spordiala ei mängi mentaalsel tasandil sinuga nii palju, kui seda teevad võitlusspordid – see on nagu omaette liiga. „Sporti on tore teha, sa pead teisi võitma, et parim olla. Poksis sa pead võitma iseennast, iga trenn. Arvan, et ka sellest tulenevalt see pidev eneseületus ongi see, mis inimesi aitab ning ajus selle serotoniini plahvatuse põhjustab,“ lausub ta.

Foto: Artjom Fraiman

Teiseks poksi plussiks peab ta seda, et poksitrennis saab lüüa kaks kärbest ühe hoobiga. Peale selle, et trennis saab õppida heal tasemel enesekaitset, saab samal ajal teha ka super füüsilise trenni. „Pärast trenni sa avastad, et on päris palju lihaseid, mis valu teevad ning huvitav on see, et mõned on sellised, mille olemasolust sa isegi ei teadnud,“ sõnab ta.

Sporti on tore teha, sa pead teisi võitma, et parim olla. Poksis sa pead võitma iseennast, iga trenn.

Poks on andnud Mikule juba väga palju, aga täna annab ta suures osas lihtsalt emotsiooni, energiat ning teinekord ka pisut taskuraha. „Emotsiooni ning energiat siis eelkõige inimeste näol kes endast trennis maksimumi võtavad. Omakorda neile kes kes seda teevad, annab see enesekindlust, tervist ja oskusi,“ selgitab ta.

Foto: Mats Karo

Sparta spordiklubis toimuvad hetkel poksi baaskursuses teisipäeval ning neljapäeval kell 18.00 Kuigi baaskursus algas eelmisel nädalal, siis Miku sõnul pole veel hilja rongile hüpata ning samuti on variandiks liituda teiselt kuult, kui tunned, et juba miskit oskad. „Minu tavapärased trennid on esmaspäeval ning kolmapäeval 18.00. Sinna on oodatud kõik huvilised, kuid igal juhul on parem liituda nendel, kes on baaskursuse juba läbinud,“ kutsub Mikk kõiki huvitatuid poksitrenni.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel