Foto: Shutterstock

5 põhjust, miks fitnesspoksiga tegelemine tervisele kasulik on

14. september 2022 | Nõuanded, Trennid, Uudised

Fitnesspoksi peamiseks eesmärgiks on aidata säilitada head füüsilist vormi. Loomulikult kuuluvad selle plusside juurde ka lihasmassi kasv ja kaalulangetus, sest suure intensiivsusega treening aitab põletada lausa 1000 kilokalorit. Lisaks muudele hüvedele tugevdab fitnesspoks hingamissüsteemi talitlust, parandab füüsilist vastupidavust ja koordinatsiooni. Ja mis kõige parem – see ei võta kaua aega ning sobib peaaegu kõigile, vahendab Healthline.com.

Siin on veel fitnesspoksiga tegelemise kasutegureid.

Aitab võidelda stressi vastu

Kuna treening sisaldab aeroobset trenni, soodustab sellega tegelemine endorfiinide tootmist. Seega vähendab fitnesspoks pingeid ja suurendab heaolu ehk vähendab stressi.

Aitab säilitada südame-veresoonkonna tervist

Regulaarne treeningpoks tähendab ka paremat südame-veresoonkonna tervist. Kuna see stimuleerib vereringet üldiselt, aitab see ka vererõhku reguleerida. See aga omakorda aitab ennetada ülekaalulisuse teket.

Poks

Foto: Shutterstock

Põletab rohkem kaloreid

Poksi intervalltreening suurendab kalorite põletamist isegi rohkem kui teised spordialad. 60 minutit kestvas trennis põleb ligikaudu 1000 kilokalorit, mis omakorda soodustab tervislikku kehakaalu.

Parandab koordinatsiooni ja tasakaalu

Fitnesspoksi üks olulisemaid mõjusid on see, et see tugevdab süvalihaseid. Trennis sisalduvad kiired ringikujulised liigutused aitavad parandada tasakaalu ja koordinatsiooni.

Tõstab enesehinnangut

Regulaarne poksitrenn avaldab positiivset mõju enesehinnangule ja enesekindlusele. Fitnesspoks on selle mõttes väga kasulik, et kuna see õpetab enesekaitsetehnikaid, aitab see tõsta enesekindlust.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel