Fotod: Aleksander Abrossimov

Poksi EMV: Kikas ja Hiiet võtsid raskete meeste kullad

04. oktoober 2021 | Uudised

Kalevi spordihallis toimunud poksi Eesti meistrivõistlustel sai näha vanameistri Maksim Vilde trooniletõusu, kui mitmed aastad ringist eemal olnud kindamees taas kuldmedalile end võitles.

Vilde (Kreenholmi PSK) alistas pingelises ja põnevas duellis tiitlikaitsja Semjon Kamanini (Narva PSK) kohtunike 4:1 häältega kuni 67-kilogrammiste meeste kaalukategoorias.

Teistes kaaluklassides favoriidid ei vääratanud. Poolraskekaalus (kuni 80 kg) tuli taaskord Eesti meistriks Stiven Aas (Järve-Boxing), kes oli kindlalt kohtunike ühehäälse otsusega üle Kalevi poksijast Kristian Tuisust. Mark Andrejev (kuni 63,5 kg, Narva PSK) alistas sama tulemusega kogenud Valeri Tšernoglavski (Sofron). Meeste kergeima kaalu (kuni 54 kg) peamine kullasoosik Allan Morozov (OMK) oli kindlalt üle Daniil Trofimovist (Kiviõli).

Kuni 71-kilogrammiste seas taaskord Eesti meistriks tulnud koondise esinumber Pavel Kamanin sai seekord kirkaima medali finaalmatšita, sest vastane Henri Ellakvere (TÜ ASK) ei saanud ringi astuda.

Raskekaalus (kuni 92 kg) selgitasid Eesti meistri välja Kalevi kindamehed Madis Hiiet ja Karl Loorens. Hiiet võitis tiitli kohtunike ühehäälse otsusega. Üliraskekaalus (üle 92 kg) tuli Eesti meistriks mõneaastaselt pausilt naasnud Robert Kikas (Dünamo), kes oli üle vanameister Roman Rajevskist (Valga).

Meeste finaalmatšide eel selgitati välja Eesti parimad vanusekategoorias kuni 19 aastat. Viimastel aastatel võitmatuna püsinud Matvei Starikov (kuni 71 kg, Sofron) pidi seekord kaotust tunnistama ja sai auhinnakapi esimese hõbemedali, jäädes kohtunike ühehäälse otsusega alla Makar Vdovitšenkole (OMK). Teised koondislased Artur Andrejev (kuni 75 kg, PSK) ja Dmitri Protkunas (kuni 67 kg, PSK) tulid taas kuldmedalile. Seejuures lõpetas Protkunas matši ainsana juba avaraundis.

Kokku peeti pühapäeval Kalevi spordihallis 21 kullamatši, nende seas ka kolm naiste finaali.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?