Pitbull alistas Bellatori tiitlimatšis Archuleta

29. september 2019 | Uudised

Californias peeti 28. septembril vabavõitlussarja Bellator 66-kiloste meeste World Grand Prix’ viimased avavoorumatšid.

2014. aastast seda kaalu (väikse vahega) valitsev Patricio „Pitbull“ Freire (Brasiilia) alistas verises 25-minutises matšis kohtunike ühehäälse otsusega vähetuntud Juan Archuleta (USA). Freire on ka 70-kiloste meeste tšempion, alles teine korraga kaht kaalu valitsev mees Bellatori ajaloos. Too tiitel tuli tänavu võiduga Michael Chandleri üle, kes tviitis Freire (29-4 enne) ja Archuleta (23-1) matši vaadates, et tasemevahe oli selgelt näha. „Archuletal polnud aimugi, kuidas Pitbulli rünnata,“ ütles ta.

Freire teenis 200 000, Archuleta 75 000 dollarit.

Viiest peamatšist neli olid WGP omad. Ainuke muu oli 41-aastase Lyoto Machida (Brasiilia) ja Gegard Mousasi (Holland) korduskohtumine (84 kg). Kui nood kaks eelmine kord vastamisi läksid ja Machida võitis, oli toimumispaigaks veel UFC ja aasta 2014. Siis oli tegemist õhtu viimase matšiga. Machida, kes võitles UFC-s aastatel 2007-2018, oli juba selleks ajaks UFC tšempionitiitli kaotanud, Mousasi jaoks oli see teine matš UFC-s. Mousasi tuli UFC-st Bellatori 2017. aastal ja sai tšempioniks aasta hiljem võiduga Rafael Carvalho üle. Järgmises matšis alistas ta Rory MacDonaldi, kaotas siis aga tänavu vöö Rafael Lovatole.

Machida (26-8) kaotas seekord Mousasile (45-7-2) 1:2. Machida oli ilmselt parem viimases, Mousasi aga avaraundis. Mousasi tunnistas pärast, et riskida ei saanud. Mõlemad teenisid 150 000 dollarit.

Päev varem võideldi Bellatori üritusel Dublinis ja seda ilmus vaatama ka Conor McGregor.

Endine UFC tšempion Cris Cyborg peab esimese matši Bellatoris 25. jaanuaril tšempioni Julia Buddiga, kes pole kaotanud kaheksa aastat.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel