Tšempionite võitlus: Spence alistas Porteri väga napilt

29. september 2019 | Uudised

Los Angeleses peeti 28. septembril ühel üritusel kolm poksi tiitlimatši.

Oodatuimas kohtumises läksid kokku 67-kiloste meeste IBF-i tšempion Errol Spence ja WBC tšempion Shawn Porter. Spence’i loetakse viie parima poksija hulka maailmas. Porter oli saanud IBF-i tšempioniks 2013. aastal, kuid kaotas siis napilt Kell Brookile. 2016. aastal poksis ta Keith Thurmaniga WBA tiitlile ja kaotas ühehäälse otsusega. WBC tiitli sai Porter mullu punktivõiduga Danny Garcia üle.

Brookilt 2017. aastal nokaudiga tiitli võitnud Spence püsib võitmatuna ka pärast poksimist Porteriga ja on nüüd kahe vöö omanik. Võit tuli 116-111, 116-111, 112-115. Matš oli avaraundist peale äärmiselt võitluslik ja tasavägine löögivahetus. “Milline matš!” säutsus Badou Jack. Teine endine tšempion Caleb Truax tviitis 7-5 võidu Porterile. Veteran Porter sundis Spence’i igas raundis ebamugavatesse olukordadesse. See oli sõda. See polnud lihtsalt poks. Kui sa vastast ei alista, siis ta tapab su. Võidu tõi ilmselt tohutu löök 11. raundis vastu Porteri lõuga, mis loksutas Porterit, kelle silmad olid niigi kinni paistetamas, nii korralikult, et pani käe hetkeks vastu maad toetama. Tabamused olid 221-172 Spence’i kasuks, kuid ta polnud seitsmeaastase karjääri jooksul kunagi nii palju pihta saanud. “Ta oli ebamugav vastane,” sõnas Spence, kes oli enne matši vihjanud, et Porter poksib räpaselt. Pikem Spence lõi ise seekord mitu korda kubemesse ja sai kohtunikult sõneleda.

Mõlemad teenisid 2 miljonit dollarit, lisaks osa PPV-st, millest pool läheb tavaliselt korraldajatele. PPV ostjatearv oli 350 000 ringis ehk sama palju kui Spence’i ja Mikey Garcia matšis. Spence peaks järgmiseks poksima 25. jaanuaril Danny Garciaga.

16 700 vaataja seas viibisid Floyd Mayweather juunior ja Deontay Wilder, üks kommentaatoritest oli Thurman. See oli teine PPV-matš Spence’i jaoks, kes kogus esmakordselt tuntust 2013. aastal Floydi sparringupartnerina ja tekitas tšempionile sinika, millega too oli sunnitud ilmuma matšile Robert Guerreroga.

Teises tähtsamas matšis kohtusid WBC 77-kiloste meeste tšempionid: praegune meister Anthony Dirrell ja eelmine meister David Benavidez, kellelt võeti tiitel kokaiinilembuse tõttu. Vaid Benavidez oli neist kaotuseta.

Kaotuseta on ta endiselt, sest peatas Dirrelli 9. raundis. Tegelikult peatas kohtunik Dirrelli nurga palvel, sest Benavidez ründas vastast nii ägedalt. Ta oli Dirrelli kulmu 6. raundis lõhki löönud. “Ma ei näinud pärast seda eriti midagi,” tunnistas Dirrell. Tabamused olid 165-94.

22-aastasest Benavidezist sai noorim kahekordne selle kaalu tšempion. Mõlemad teenisid miljon dollarit. Eddie Hearn soovib Benavidezi mais vastamisi panna Callum Smithiga, Benavidezi isa soovib Caleb Planti.

Dirrell oli viie aasta eest selle kaalu tiitlimatšis alistanud tšempioni Sakio Bika, kes nüüd on uudistes sellega, et poksib 55-aastase Nigel Benniga.

Anthony Dirrelli vend Andre Dirrell kaotas IBF-i tiitli mullu Jose Uzcateguile ja pole pärast seda poksinud.

Õhtu kolmandas tiitlimatšis poksisid vaba WBA meistrivöö (64 kg) nimel Mario Barrios (24-0 enne) ja Batõr Ahmedov (7-0). Barrios sundis Ahmedovit kahel korral põrandat puudutama, kuid 28-aastane venelane domineeris tabamustega 238-135 ja kui kuulutati välja ameeriklase ühehäälne võit, pahandas publik otsuse peale. Barrios sai sellega kõigest tavatšempioniks: WBA 64-kiloste meeste õige tšempion on Regis Prograis, ajutine tšempion Alberto Puello.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel