Allan Volosatõh: The League’i vastased on väga kogenud

27. september 2019 | The League, Uudised

Allan Volosatõh võitleb The League’i 67-kiloste meeste nelja mehe turniiril, vastasteks Oskar Künnapuu, Henry Rohtla ja Rainer Valing.

Allan on Eesti meister kikk- ja tai poksis. Mullu võitles ta Number One Fight Show’l.

Millised mehed on Rohtla, Valing ja Künnapuu?

Kui mind sellele turniirile kutsuti, ei teadnud ma neist midagi, siis aga uurisin ja nägin, et kõik on väga kogenud.

Poksi kergekaalutšempion Ad Wolgast oligi mees, kellele võis helistada ja öelda, et tule poksi, kolme tunni pärast on matš. Kui vabastav oleks poksida vastase nime teadmata või nimest hoolimata?

See võib olla nii hea kui ka halb. Ühest küljest saab niimoodi võidelda koormavate mõteteta. Teisalt saaks vastast teades valmistuda tema jaoks. Kinni suudavad plaanist pidada aga muidugi vaid väga kõrgest klassist võitlejad, kes ei lase end emotsioonidest juhtida. Tõeline sõdalane peab suutma minna võitlusse hoolimata sellest, kas vastane on tugevam või kogenum, sest see kogemus annab igal juhul tulevastes matšides tunda.

Mis juhtus tänavu Tartu Openil Daniil Gaidukiga, et kohtunik matši peatas?

Olin temaga laagris palju treeninud ja näeme pidevalt ka võistlustel, nii et suhted on head. Arst oli sunnitud matši peatama, kuna kahtlustas mul ninaluumurdu. Dan pani kogemata backfist’iga, kui ma olin talle väga lähedal. Lõpuni oli jäänud väga vähe ja proovisin arsti veenda, kuna enne kella kaotada on mu jaoks alati ebameeldiv, eriti kui tundsin, et oleksin suutnud võidelda lõpuni.

Te tänavu teistel WAKO Eesti üritustel pole osalenud. See oligi põhjus?

Jah. Läksin järgmisel päeval traumapunkti, kus öeldi, et nina pole katki, aga kuna oli ikkagi palju vatti saanud, siis tehti pisike operatsioon ja ma ei treeninud peaaegu kuu. Tegelikult mulle meeldib rohkem tai poks.

Mis on miski, mida tahaks süüa, aga ei saa?

Tavaliselt söön kõike, mida tahan. Proovin loomulikult õigesti toituda, kuna enesetunne mõjutab nii treeningutel kui ka lahingus alati tulemust.

Millised välismaa matšid pakuvad põnevust?

Tavaliselt vaatan UFC tippe. Vahel ka KOK, kui on tuttavad näod.

Millist oma matši peate parimaks?

MM 2016. aastal Tais, kus kaotasin punktidega Poola võitlejale. Saabusin matšile hilinemisega ja läksin soojenduseta ringi. Avaraundi võitsin tuntava ülekaaluga, järgmise kaotasin napilt ja viimase ilmselt vaieldavalt. Tulemusega olin rahul, kuid oleks võinud paremini jõudu jagada. See, et otse ringi läksin, aitas vist moraalselt, sest ei jõudnud muretsema hakata. Lihtsalt läksin ja tegin oma töö ära.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel