Praewprao - Cherry. Foto: Petchyindee

Petchyindee roadshow: Superlek võttis kolmandat korda mõõtu Rungkitilt

08. aprill 2021 | Uudised

Songkhlas läksid 8. aprillil aasta suurima tai poksi ürituse tähtsaimas kohtumises vastamisi Superlek ja Rungkit. Tegemist oli väljasõiduga ehk ala populariseerimisega väljaspool Bangkokki, samas ei lubatud võistlusele piirangute tõttu publikut.

Superlek, keda The Nation peab praegu nr 3 võitlejaks maailmas, sai 3:0 võidu tasavägises võitluses, kus pisut aktiivsem tundus Rungkit, aga järelikult mitte seal, kus vaja oli. Matšis käis nii äge põlveklintš, nagu üritataks tormi ajal masti ronida. Võisteldi kehakaalus kuni 63 kilogrammi. Rungkit oli 2018. aastal 16-aastane, kui ta võitis Rodtangi ja sai Rajadamnerni staadioni meistriks. Kaks korda võitis ta 2018. aastal Petchdamit, kuigi kohtumised olid tasavägised. Spordiametnikud valisid ta 2018. aasta nr 2 võitlejaks. Ta jättis tiitli vabaks, sest kasvas kaalust välja. Pärast seda kaotas ta kaks korda Superlekile ja tegi detsembris viigi Chujaroeniga. Rungkit plaanib 9. aprillil abielluda.

Good Fight ootas enim matši, milles Saoek tegi ära Puenkonile (54 kg), sest mõlemad on praegu tai poksi ajakirjaniku Phan KS-i P4P-tabelis. Puenkon võitis enne seda viis kohtumist järjest ja Saoek oli 6-1-1, mõlemad tugevate vastaste vastu. Puenkon oli 2016. aastal Rajadamnerni meister ja spordiametnikud valisid ta aasta võitlejaks. Saoek (125-32-5) on 2020. aasta Rajadamnerni meister.

Mõlemad blokeerisid hästi, kuid Saoek tegi paar lööki rohkem ja tal õnnestus Puenkon ka kõrge jalalöögiga nööridesse lüüa, kuigi see juhtus 2. raundis, mida eriti ei arvestata. 3. raundis lasi Saoek läbi paar rusikalööki, ent tabas vastast küünarnukiga näkku. Kui peamatš koosnes lõputust põlveklintšist, siis nende meeste kohtumisest see puudus. Pea kõikides matšides jäeti 5. raundis võitlemine ja lasti kellal tiksuda, mis tähendab, et ühel poksijal on piisav edu. Võideldakse kord kuus ja tuleb end hoida.

Chamuaktong domineeris Panpayak Jitmuangnoni üle (63 kg), jumal polnud aga Chamuaktongi fänn ja võit anti Panpayakile. Esimeses kahes raundis ei toimu tai poksis tavaliselt midagi. Selles toimus: 2. ja 3. raundis üritas Panpayak Chamuaktongi kogu aeg eemale lükata, ent sellest polnud kasu, Chamuaktong muudkui tuli ja tuli. Irvitas ja tuli. Kohtunikud hindavad muigamist, aga seekord muigas vale mees, isegi kui ta tabas küünarnukkidega ja domineeris ka põlvevõitlust. 4. raundis otsustas ka Panpayak võitlema hakata, sellest piisas ja viimases raundis tantsiti. Vahel tantsitakse ka psühholoogiliseks mõjutamiseks. Kohtunikud, kes ei suuda otsustada, võivad anda võidu poksijale, kes otsustab tantsida. Vastane ei julge tantsijat rünnata, sest siis arvatakse, et ta on kaotamas.

Panpayak Jitmuangnon (247-41-3) on kahekordne Lumpinee ja kahekordne Rajadamnerni meister. Spordiajakirjanikud valisid ta aastatel 2013-2015 aasta võitlejaks, mida pole suutnud keegi teine. Võitlejad, kelle ta on alistanud: Superlek, Kaonar, Saeksan, Sangmanee, Rodlek, Sam-A (nokaudiga), Prajanchai, Wanchalong, Puenkon. Tema noorem vend on Kiewpayak, kes võitleb sellel üritusel 9. aprillil. Panpayak on üks väheseid taipoksijaid, kellel on nimekaim, seepärast tuleb tema klubinimi välja kirjutada. (Panpayak Sitchefboontham pole vähekuulus – Rajadamnerni meister.)

Chamuaktong (153-38-1) on Lumpinee, Rajadamnerni ja Siam Omnoi meister, kellele on alla jäänud Chujaroen, Petchpanomrung, Satanfah, Petchboonchu ja Nong-O.

Petchdam kaotas otsusega Duangsompongile (60 kg). Petchdam (98-17-7) on Lumpinee 2015. aasta meister, kes One’i tiitli kaotas Ilias Ennahachile. Ta on võitnud Rungkitit ja Rodtangi. Duangsompong surus ja erinevalt taas peamatšist leidsid tema põlvelöögid klintšis sihtmärgi. Petchdam osutas tulist vastupanu, kuid sellest lihtsalt ei piisanud.

Rajadamnerni ja WBC Muay Thai meister Praewprao (85-15-5) alistas Cherry (52 kg), Kaonar kaotas aga Thaksinlekile (62 kg). Kõige vägevama võitluse pakkusid tegelikult vähetuntud mehed, nagu ikka: Narak alistas Kritpetchi (57 kg).

Kahepäevane üritus jätkub 9. aprillil Petchpanomrungi ja Chujaroeni suure kohtumisega.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel