Foto: Lauren Murphy Twitter

Nädalavahetusel näeb UFC-s mitut suurt matši

24. september 2021 | Uudised

Võitlusspordifännid ootavad huviga nädalavahetust, sest UFC 266 raames näeb mitut suurt matši, sealhulgas kaht tiitlimatši.

Austraallane Alexander Volkanovski ja ameeriklane Brian Ortega võitlevad sulgkaalu (kuni 65,8 kg) tiitlivöö nimel. Mõlemad on vabavõitluskarjääri jooksul saanud ainult ühe kaotuse. Volkanovskil on hetkel ette näidata 19 võitu järjest. 32-aastane ja 168 cm pikk Volkanovski on võitnud 22 matši (11 nokaudiga) ja kõik üheksa UFC matši. Tema viimane kaotus oli kaua aega tagasi – 2013. aastal.

30-aastasel ja 175 cm pikal Ortegal, kes on sulgkaalu edetabelis 2. kohal, on 15 võitu (kolm nokaudiga). 2018. aastal pretendeeris ta meistritiitlile, kuid sai vigastuse ja kaotas ameeriklasele Max Hollowayle. Volkanovski on Hollowayd kaks korda võitnud.

Kärbeskaalu (kuni 56,7 kg) kategoorias kohtuvad 33-aastane ja 165 cm pikk tšempion Valentina Ševtšenko Kõrgõzstanist ja tema väljakutsuja, 38-aastane ja sama pikk ameeriklane Lauren Murphy. Ševtšenko on tiitlit kaitsnud juba viis korda. Ta on võitnud järjest seitse ja Murphy viis matši. Ševtšenkol on 21 võitu (seitse nokaudiga) ja kolm kaotust. Murphy, kes on UFC edetabelis kolmas, on alistanud 15 vastast (kaheksa nokaudiga) ja kaotanud neljal korral.

Sellel nädalavahetusel kohtuvad ka kuulsad raskekaallased (kuni 120,2 kg). Vastamisi lähevad ameeriklane Curtis Blaydes ja Jairzinho Rozenstruik Suriname Vabariigist. Blaydes üritab võidusoonele tagasi saada pärast üllatuslikku kaotust kaasmaalasele Derrick Lewisele. Rozenstruik alistas oma viimases matšis nimeka brasiillase Augusto Sakai.

Lisaks on peamised matšid Nick Diaz – Robbie Lawler ja Jessica Andrade – Cynthia Calvillo.

Ülekannet Las Vegasest kannavad 26. septembril alates kella 5 üle telekanal TV3 Sport ja järgmise generatsiooni teleteenus Go3. Otseülekandes on võimalik näha viit intrigeerivat matši.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel