Indrek Palm. Foto: erakogu

Miks on poksitreeningute vältel oluline tarbida õiget ja vajalikku toitu?

16. jaanuar 2024 | Nõuanded, Uudised

Toit on kütus meie kehale ning söömine tagab energia ja jõu. Personaaltreener Indrek Palm sõnab, et paljudel spordialadel on oht ennast nii öelda “katki treenida” kui sa ei vaata, mida suhu paned. Samuti ei tule valesti toitudes ka tulemust. Seega on poksitreeningute vältel väga oluline tarbida õiget ja vajalikku toitu.

Poksija menüüs peaks olema rohkem häid süsivesikuid

Palm toob välja, et alapõhiselt on toitumissoovitused erinevad – kava, mis töötab hästi kulturistile, ei sobi näiteks jalgratturile ja vastupidi. “Poksija menüüs peaks kindlasti olema tunduvalt rohkem häid süsivesikuid võrreldes tüüpiliste jõusaali toidukavadega. Keha glükogeenivarud peavad olema piisavad, et jätkuks kütust intensiivse anaeroobse pingutuse tarvis,” lausub ta.

Poksija menüüs peaks kindlasti olema tunduvalt rohkem häid süsivesikuid võrreldes tüüpiliste jõusaali toidukavadega.

Personaaltreener selgitab, et toitumise osas tuleks jälgida, et makrotoitainete tasakaal oleks: 50-60% head süsivesikud, 20-30% proteiinid ja 20-30% vältimatud ja head rasvhapped. Põhiline söömise kogus ja suurem süsivesikute osakaal päeva esimeses osas ja pärastlõunal, õhtusel ajal süüa koguseliselt vähem süsivesikute vaesemaid toite. “Kui sportlane treenib kaks korda päevas võiks hommikune trenn olla kergem aeroobne trenn ja õhtune raskem alaspetsiifiline treening.”

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel