Foto: Freepik

Yakuza Fight korraldaja Jakov Peterson võitlusspordiõhtu uuest suunast: tugevaim võtab tasu

17. jaanuar 2024 | Uudised, Yakuza Fight

Võitlusspordiõhtu Yakuza Fight 6, mis toimub 16. märtsil Rakvere Spordikeskuses, üks korraldajatest Jakov Peterson tõdeb, et on käinud paljudes kohtades võistlusi vaatamas, aga Rakvere on üks ütlemata unikaalne linn, kus on vapustav publik. “Rakvere on Yakuza Fight’i sünnikoht ja leian, et parim koht tagasitulekuks,” lausub ta.

Jakov Peterson. Foto: Aleksandr Abrosimov

Yakuza Fight`i uus suund – tugevaim võtab tasu

Erinevatel aastatel on olnud Yakuza Fight’il esindatud olümpiapoks, profipoks, K1, MMA. Hetkel on korraldajad otsustanud, et panustavad K1 reeglitega püstivõitlusele. „K1-hes on ka erinevad reeglite variatsioonid. Meie võistlusel rakendatakse profi taseme reegleid,“ sõnab Peterson ja lisab, et nad soovivad seda sporti teha lähedasemaks kui show`d. „Üks uus suund on veel – „Winner takes it all”. Turniiris osalejad saavad tasu võidu eest. Ehk teisisõnu: tugevaim võidab – tugevaim võtab tasu.“

Turniiris osalejad saavad tasu võidu eest. Ehk teisisõnu: tugevaim võidab – tugevaim võtab tasu.

Ka võistlejad otsivad väljundeid kus saab osaleda

Viimati toimus Yakuza Fight 2019. aastal. Peterson tõdeb, et tõepoolest vahel on olnud pikk paus – vahele on jäänud Covid-19 tingitud kitsendused/piirangud ja sellest leevendumise/taastumise periood. ”Kahjuks paljud sündmuste korraldajad ei olegi naasnud. Hetkel näeme, et nõudlus on taastunud ja ka võistlejad otsivad väljundeid kus saab osaleda.

Yakuza Fight`i korraldustiim on laiahaardeline

Peterson toob välja, et Yakuza Fight`i korraldustiim on väga laiahaardeline ning tahab siinkohal tänada kõiki, kes on uue projektiga kaasa tulnud. Kui rääkida peakorraldajatest, siis tiimi kuuluvad Peterson ise, Jan Lipinski ja Andrei Senek. ”Oleme kõik võitlusspordi suured austajad ja huvilised ning ühise arutelu käigus jõudsime ideeni, et meil on võimalus midagi võimsat koostöös teha. Nüüd proovime seda ideed parimal moel ellu viia.”

Oleme kõik võitlusspordi suured austajad ja huvilised ning ühise arutelu käigus jõudsime ideeni, et meil on võimalus midagi võimsat koostöös teha.

Igal võistlusel on sportlase tervis äärmiselt oluline

Kuna Yakuza Fight`i turniiride printsiip on „Winner takes it all”, siis on Petersoni sõnul väga oluline, et sündmusel oleksid kvalifitseeritud ja õiglased kohtunikud. Korraldajad on  kaasanud oma ala professionaalid. “Peakohtunik on Leedust. Ta on neutraalne ja suure rahvusvahelise kogemusega, kes tagab kontrolli matšide tulemuste üle. Samuti moodustatakse kogenud külje- ja ringikohtunike brigaad,“ lausub ta ja lisab, et igal võistlusel on äärmiselt oluline sportlase tervis. „Meie jaoks on see väga tähtis. Kuna õhtu jooksul peetakse kaks turniiri, kus võitjatel on rohkem kui üks matš, siis on oluline, et võitleja oleks valmis jätkama tema parimas füüsilises seisundis. Selleks kaasame professionaalsed võitlusspordi meedikud ja cutman’i, kes tuleb samuti Leedust. Tema kontrollib võistlejaid enne matši ja pärast matši ning vajadusel osutab abi,“ selgitab Peterson.

  • Pileteid sündmusele saab SIIT.
GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel