Foto: Atlanta linnavalitsus

VIDEO I Atlanta linnapea avas Holyfieldi kuju

26. juuni 2021 | Uudised

Atlanta linnapea Keisha Lance Bottoms avas 25. juunil Evander Holyfieldi kuju.

„See on suur au. Tänan kõiki inimesi minu elus, kes mulle selle võimaluse andsid,” sõnas ainuke neljakordne üliraskekaalu profipoksimeister Holyfield. Ta sündis Alabamas, kuid pere kolis Atlantasse, mille karmis linnaosas Evander kasvas. Ta on pere üheksast lapsest noorim. Tal on erinev isa.

Bottoms on teine mustanahaline naine Atlanta linnapeade ajaloos. Arvati, et Joe Biden valib ta asepresidendiks, kuid Bottoms soovis tegeleda Atlantaga, kus on probleeme vägivallaga. Seejärel üllatas Bottoms teatega, et ei kavatse teiseks valitsusajaks linnapeaks kandideerida.

Kuju oli valmis juba tükk aega, kuid Bottoms ütles, et võttis mitu aastat mõtlemist, kuhu see paigutada. Paigutati lõpuks State Farm Arena ette. Skulptuuri autor Brian Hanlon valmistas ka Atlanta Hawksi kuulsa korvpalluri Dominique Wilkinsi kuju, mis asub State Farm Arena teises otsas.

26. juunil toimub State Farm Arenal Gervonta Davise ja Mario Barrose tiitlikohtumine.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel