Matchroomi õhtu: WBC meister Cameron alistas Ameerikas vintske Hernandezi

30. mai 2021 | Uudised

Raskekergekaalu WBC meister Chantelle Cameron kaitses 29. mail Las Vegases tiitlit Melissa Hernandezi vastu.

Puerto Rico kogenud poksija Hernandez (23-7-3), kes võttis tiitli 2012. aastal Jelena Mrdjenovichilt, oli Cameronile (13-0) esimene kohtumine väljaspool Ühendkuningriiki. „Ma ei arvanud, et saan kunagi Vegases poksida. Arvan, et ameeriklastele mu stiil meeldib,” ütles Cameron, kes võitis vaba tiitli oktoobris kohtumises olümpiapronksi Adriana Araujoga punktidega, kuid enam kui pooled kohtumised on lõpetanud nokaudiga.

Cameron treenis Shane McGuiganiga, kelle isa on Barry McGuigan, kuid Cameroni elu tehti seal nii hulluks, et ta oleks poksist loobunud, kui poleks 2019. aastal kohanud treener Jamie Moore’i. „Neil polnud naiste jaoks aega,” selgitas ta.

Cameron kaotas 2011. aasta Euroopa Liidu meistrivõistluste poolfinaalis Katie Taylorile. „Tal on uskumatult kiired käed, aga esimesed kaks raundi andsin talle valu,” meenutab Cameron. Profina lubati talle 2019. aastal pärast 11 võitu kohtumist Tayloriga, kuid läbirääkimised venisid ja Cameron liikus raskemasse kaalukategooriasse.

Cameron hakkas profiks, kui ta 2016. aasta olümpiale ei pääsenud. Profikarjääri algusaastad olid nii rasked, et Cameron kahetses otsust, sest koondises makstakse kinni bensiin, massaažid, söök, varustus ja muu. „Naised teenivad ainult siis, kui on olümpiavõitjad. Ja isegi siis peab selle jaoks olema Katie Taylor,” arvab ta.

Cameron kolis elama endise koondisekaaslase Savannah Marshalliga. „Savannah ütleb mulle, et ma peaks endale rohkem reklaami tegema, aga ma ütlen talle, et pidagu suu,” muigab Cameron.

29. mai poksiõhtu korraldasid DAZN ja Matchroom Boxing. Eddie Hearn lõpetas 2012. aastast kestnud lepingu Skyga ja korraldab 1. juulist poksiüritusi ainult DAZN-is. 2018. aastal sõlmis ta Sky kõrvalt ka lepingu DAZN-iga, et korraldada 740 miljoni naela eest 16 poksiõhtut. DAZN-i omanik Leonid Blavatnik haaras nädal tagasi Ühendkuningriigi rikastetabelis 23 miljardi naelaga esikoha – Ukrainas sündinud naftamagnaadi varandus kasvas mullu 7,2 miljardit naela.

Ülejäänud tähtsamad kohtumised:

(WBC kergekaalu meister) Devin Haney alistas Jorge Linaresi
Jason Quigley alistas Shane Mosley
Azinga Fuzile alistas Martin Wardi

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel