Foto: Messaoud Oubaali

Filipino Flash lõhkus vendade Oubaalide võiduplaanid

30. mai 2021 | Uudised

WBC kukk-kaalu meister Nordine Oubaali kaotas 29. mail Californias tiitli Nonito Donairele.

3. raundis tabas Donaire vasakhaagiga ja prantslane (17-0) toetas käe põrandale esmakordselt karjääri jooksul. Donaire tegi meistrile lõpu 4. raundis althaagiga. 38-aastane Donaire on nüüd ajaloo vanim selle kaalu meister.

Donaire poksis viimati kaks aastat tagasi Naoya Inouega ja kaotas WBA tiitli. „See oli aasta matš. Kuigi Inoue võitis, võttis tal paranemine aasta. Kuigi Donaire kaotas, on temas jaksu veel palju. Kõige viimasena kaob poksijal löögijõud ja seda leidub tema vasakus käes veel küll. Oubaali pole kunagi poksinud kellegi sellisega nagu Donaire. Oubaalile ei meeldi vastaste sirged, Donairel on aga väga ilus sirge. Oubaali kasuks räägib see, et Donaire kaotas vasakukäelistele Rigondeaux’le ja Magdalenole,” ütles kommentaator ja endine poksiäss Timothy Bradley.

„See tuleb algul tõeline malemäng ja seejärel kiire, väga meelelahutuslik. Kaotuseta meistrid on väga enesekindlad,” lisas ta. Donaire kaotas neli korda kaotuseta poksijatele.

Subriel Matias alistas 29. mai õhtu teises tähtsamas kohtumises Batõrzan Džukembajevi.

Noorem vend Messaoud Oubaali (2-0) alistas 28. mail Prantsusmaal Renaud Molloni (3-4-1). Peres, kus on 18 õde-venda, on profipoksiga tegelenud veel Ali Oubaali, Omar Oubaali ja Smail Oubaali.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel