VIDEO I Uku Jürjendal alistas Soomes Daniel Forsbergi

29. mai 2021 | Uudised

Uku Jürjendal võitis 29. mail Espoos Leveli Fight Nightil nelja mehe kikkpoksiturniiri.

Kaalukategooriat polnud, lihtsalt „natuke raskemad” mehed. Jürjendal võitles poolfinaalis Daniel Forsbergiga. Kui võis karta, et tegu ei tule väga tõsise kohtumisega, siis see kartus hajus kiiresti, ehkki algul oli Forsbergil raske Jürjendali liigutada, sest Uku oli liiga suur, ja Ukul raske Danieli tabada, sest Forsberg oli liiga väike. Forsberg on King Of Kingsi meister kaalus kuni 85 kilo, Uku kaal on kõikunud 105 kilo ümber, kuigi Forsberg tundus veidi üle ja Uku pigem 104 kui 110.

Avaraundi lõpus Uku spurtis ja lõi Danieli läbi nööride. „Jumalauta!” hüüatasid kommentaatorid. Jumal ei aidanud. Eestlane oleks Forsbergi välja löönud veel, aga Forsberg toetus pärast seda vastu nurka ja Uku tagus teda vastu nurgaposti.

Järgmine raund oli võrdne ja viimase alguses tabas Forsberg mõne läbimõeldud althaagiga, aga Uku hoidis taas end raundi lõpuks ja lõi soomlase jälle põrandale. Daniel põlvitas pärast seda mõnda aega, hing kinni, ja tõusis vaevaliselt. Kohtunik sai tõsta eestlase käe: 3:0.

Finaalis astus vastu Timo Tapiala, kes alistas samuti selgelt kergema Saif Muthana. Finaalivõit tuli raske rusikaga Ukule lihtsamalt: ei kulunud 5 sekunditki, kui Tapiala lamas põrandal. Ja jäi sinna veel mitmeks minutiks.

Uku teenis tuniiri võitjana 2500 eurot. Ta lubas podcast’ile „Leveli” muljetada paari nädala pärast, kui taas Soomet külastab.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel