Lomatšenko sai punktivõidu Commey üle

12. detsember 2021 | Uudised

Kergekaalu endine meister Vassili Lomatšenko alistas 11. detsembril endise meistri Richard Commey.

Ukrainlane lõi Commey 7. raundis põrandale, kuid võitis lõpuks 119:108, 119:108, 117:110. “Mul hakkas temast kahju pärast nokdauni, aga siis oli juba hilja, sest ta osutus tõeliseks sõdalaseks ja toibus,” lausus Lomatšenko.

Kergekaalu tiitlid on peaaegu kõik George Kambosose käes, kes tviitis, et Lomatšenko ja Commey matš oli vägev ja ta oleks valmis poksima mõlemaga. Kambosos käis vaatamas kohtumisi Devin Haney – Joseph Diaz ja Gervonta Davis – Isaac Cruz, aga Lomatšenko ja Commey omast loobus. “Saan lõpuks ometi tagasi Sydneysse,” teatas ta. Kambosos soovib tiitleid kaitsta Austraalias.

Lomatšenko arvates pole Davis hea poksija, sest ei taha poksida oma kaalu tippudega. Lisaks lasi ta Lomatšenko arvates kohtumises Cruziga läbi palju lööke isegi hoolimata sellest, et vigastas kuuldavasti kätt.

Kambosos on valmis Davisega poksima, aga ütles, et selleks peab tšekil olema palju nulle.

WBC meistri Haney promootor Eddie Hearn ütles, et tõenäoliselt poksib Haney järgmiseks Kambososega, aga kõik sõltub Lomatšenko – Commey tulemusest.

Lomatšenko hinnangul poksis Haney Cruzi vastu nii, nagu Cruz lubas Haneyl poksida. “Kui vastu tuleb tugev vastane, ei õnnestu võita enam nii suure ülekaaluga kui varasemates matšides,” ütles ukrainlane.

Kambososele kaotanud Teofimo Lopez avaldas soovi vahetada kaalu ja poksida Josh Tayloriga. “Me peame enne ühe matši veebruaris ja seejärel Taylor,” ütles treener Teofimo Lopez seenior. Taylor Lopezit ei soovi. “Ta kaotas ju Kambososele,” põhjendas Taylor.

Lomatšenko oleks nõus Lopeziga poksima, aga kergekaalus. Ta ei nõustunud ütlema, mida ta arvab Lopezi ja Kambosose kohtumise tulemuse kohta. “Kohtunikud tegid otsuse,” sõnas ta. Küll aga avaldas ta kaastunnet Lopezile, kes kuuldavasti poksis kopsupõletikuga ja oleks võinud ringis surra. “Inimesi ei huvita kahjuks hiljem vabandused. Seda nägite ka minu juhtumi puhul,” ütles Lomatšenko.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel