UFC tiitlimatšid: Oliveira võitis, Nunes kaotas

12. detsember 2021 | Uudised

UFC kergekaalu meister Charles Oliveira alistas 11. detsembril Nevadas Dustin Poirier’.

Poirier lõi meistri avaraundis mitmel korral pikali, kuid Oliveira jäi ellu. Edasi kulges juba tema juhatamisel – maasvõitluses. Võit tuli 3. raundis tagantkägistusega. Poirier seisis kägistuse ajal püsti, Oliveira tema seljas kui selgloom. “Teised on jutumehed, mina tegutsen,” ütles Oliveira.

Justin Gaethje arvab, et teenis võiduga Michael Chandleri üle õiguse võidelda järgmiseks tiitlile. Gaethje naljatas, et kui talle seda matši ei anta, siis ta lahkub UFC-st. Kui küsiti, kumba vastast ta eelistaks, ütles Gaethje, et Poirier’d pisut rohkem, sest ta kaotas Poirier’le 2018. aastal nokaudiga.

Habib Nurmagomedov arvas, et järgmisena peaks tiitlile võitlema Islam Mahhatšev. “Sul on viimasest kaheksast kohtumisest kolm kaotust, Justin. Islamil on üheksa võitu järjest,” sõnas Nurmagomedov. Mahhatšev võitleb siiski 26. veebruaril Beneil Dariushiga.

Amanda Nunes kaotas kukk-kaalu tiitli 2. raundis tagantkägistusega Julianna Penale (11-4), kes oli esimene naiste “The Ultimate Fighteri” võitja. Nunes ründas avaraundis pikalimaadluses, kuid Pena blokeeris kõik katsed. 2. raund algas nii ägeda löögivahetusega, et Nunes väsis ja ütles kohtunikule, et ei jaksa rohkem. Pena ei jõudnud isegi kägistusasendit sisse võtta korralikult. Rose Namajunas tõusis ja aplodeeris. Sama tegi tema kõrval Gaethje. Pena oli sama üllatunud kui vaatajad. “Kas ma võitsin?” küsis ta.

Penal on matše vähe, aga ta on võidelnud kaua. Tal on aastaid – 2014, 2018 -, kui ta pole üldse võidelnud. Vaid kaks kaotustest tulid UFC-s ja seda tippvastastelt: Valentina Ševtšenko ja Germaine de Randamie.

See oli Nunesi esimene kaotus seitsme aasta jooksul. “Ma andsin endast kõik,” ütles Nunes. Ta lõi Pena silma kinni, aga kui Pena selle välja kannatas, ei osanud Nunes edasi tegutseda.

Nunes on endiselt sulgkaalu meister. UFC peab läbirääkimisi, et Kayla Harrison liituks UFC-ga. Kui Nunesilt kommentaari küsiti, ütles ta, et loodetavasti Harrison teeb õige otsuse enda jaoks. “Ma olen temaga alati hästi läbi saanud. Me treenime hästi koos,” sõnas ta.

Jorge Masvidal pidi üritusel UFC 269 kohtuma Leon Edwardsiga, kuid Masvidal loobus vigastuse tõttu.

Ülejäänud tähtsamad kohtumised:

Kai Kara-France alistas Cody Garbrandti
Sean O’Malley alistas Raulian Paiva
Dominick Cruz alistas Pedro Munhozi
Tai Tuivasa alistas Augusto Sakai
Erin Blanchfield alistas Miranda Mavericki

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel