Foto: Englas

Eestlased käisid Suomi MMA Cupil kogemusi omandamas

12. detsember 2021 | Uudised

Tartu vabavõitlejad Aksel Arna (U21), Ivar Sui (U21), Robin Variku (U16) ja Carl-Marten Leis (U16) olid 11. detsembril Turus võistlustules üritusel Suomi MMA Cup 4.

“Pingelise võistluspäeva saldoks tuli kaks võitu ja neli kaotust,” teatas Englas. Alldyz Ismajli (Finnfighters Gym) alistas Leisi, kuid kaotas hilisemas kohtumises Varikule. IMMAF-i reeglite järgi võidelnud Aksel Arna (-65,8 kg) jäi otsusega alla Juuso Renforsile (MMA Team 300). Jesse Renfors (-61,2 kg) naases puuri pärast kaheaastast vaheaega ja alistas Ivari nokaudiga, milleks kulus 18 sekundit.

MMA Team 300 võitleja Waltteri Hakkinen (-72,5 kg) võitis Raimond Uibot (Invicta) kõigi kohtunike hinnangul kohtumises, mis võiduklubi sõnul oli siiski väga tasavägine.

Invicta võitleja Randel Uibo vastaseks tuli Lemar Khan (Porin Kamppailu-urheilukeskus). Kuna Khanil on jiu-jitsu‘s lilla vöö ja ta on ka Soome meister selles, siis otsustas Randel treener Henri Hiiemäega minna tema vastu teistsuguse plaaniga ja maadlemise asemel püstivõitlusega domineerida. “Kõik läks plaanipäraselt ja püsti olin vastasest üle, kuni 2. raundi 3. minuti alguses püüdis ta mu middle-kick‘i kinni ja viis mu maha. Maas ei suutnud ma ennast piisavalt kaitsta ja 7 sekundit enne raundi lõppu kohtunik sekkus,” ütles Uibo.

Silver Tagu tegi matši U16 reeglitega (-57 kg), vastane väga hea maasvõitleja Edvin Pihlak (MMA Imatra). “Tagu alustas matši tugevate löökidega ja domineeris, kuid siis viis vastane ta maha ja sai kohe seljakontrolli, sealt aga Tagu põgeneda ei suutnud ja vastane alistas ta seljast kägistusega,” ütles Henri.

Neljandana võistles Invictast seitse kuud vabavõitlust treeninud Sten-Eric Laadre U21 reeglitega (-77,1 kg), vastaseks Sergei Akkanen (Finnfighters Gym). “Sten tegi MMA-debüüdi. Tema pärast muretsesin kõige rohkem, sest vastane oli kolm aastat treeninud ja mõned matšid pidanud. Sten üllatas ja tegi väga ilusa matši, mis enamiku ajast püsti kulges. Minu silmis isegi oleks võinud viigi anda sellele matšile,” hindas Hiiemäe.

“Kokkuvõttes ilusad matšid, võidetavad vastased, aga seekord nii,” sõnas ta.

Foto: Invicta

Foto: MMA Team 300

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel