Foto: Shutterstock

Liikumine on vähenenud? Proovi neid kolme spordiala

18. detsember 2023 | Uudised

Juba pikemat aega on väljas talv ning võidutsevad külmakraadid – ilm, mis paljusid meist liigutama ei meelita. Ebapiisav liigutamine pole aga tervisele kasulik. Uus huvitav spordiala võib taaselustada sportimisrõõmu, aga mida siis valida? Toome teieni kolm spordiala, mida proovida võiks.

Padel

Padel on viimastel aastatel olnud üks kiiremini kasvavaid spordialasid. See on spordiala, mis sobib igas vanuses ja füüsilises vormis liikumishuvilistele ning mida mängitakse üldjuhul neljakesi või paaris. Mängu võib võrrelda nii tennise kui ka seinatennisega, aga padelis saadakse reketitunnetus kätte juba kümne minutiga. Padeli entusiastid leiavad, et padel on lõbus ja sõltuvust tekitav seltskonnamäng – kui juba korra oled hakanud seda mängima, tahad järjest rohkem.

Padel sobib igas vanuses ja füüsilises vormis liikumishuvilistele.

Ujumine

Ujumine on paljude jaoks nii iseenesestmõistetav spordiala, et selle peale ei tuldagi kohe. Ujumine on meeldiv ajaviide ning samal ajal parandab ka füüsilist vormi. Ujumine treenib kõiki lihasgruppe üle terve keha ning regulaarne ujumas käimine vähendab stressi, ärevust, depressiooni ja parandab une kvaliteeti.

Ujumas käimine vähendab stressi, ärevust, depressiooni ja parandab une kvaliteeti.

Poks

Poksimine on väga kasulik südame-veresoonkonna talitlusele, vaimsele tervisele ning ka vastupidavuse kasvatamisele. Poksikoti peal oma frustratsiooni väljaelamine aitab vähendada stressi ning poks on trenn, mis koormab kogu keha. Pole ühtegi lihast, mida poksis vaja ei läheks. Selle tulemusena on süda ja kopsud sunnitud töötama eriti kõvasti, et toimetada hapnikuga rikastatud verd töötavatesse lihastesse.

Pole ühtegi lihast, mida poksis vaja ei läheks.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel