Astrid Johanna Grents (Foto Rain Jüristo)

Astrid Johanna Grents. Foto: Rain Jüristo

Astrid Johanna Grents nomineeriti aasta naissportlaseks

19. detsember 2023 | Uudised

Poksija ja Tai poksi treener Astrid Johanna Grents nomineeriti 2023. aasta naissportlaseks. Aasta naissportlane, meessportlane, võistkond ning treener selgitatakse välja rahva-, spordialaliitude ja spordiajakirjanike seas läbi viidud hääletuste tulemuste liitmisel. Aasta sportlane 2023 laureaadid kuulutatakse välja 29. detsembril.

Astrid Johanna Grents. Foto: Eesti Olümpiakomitee

Astrid Johanna tegeles lapsepõlves hoopis muusika ja kunstiga ega tegelenud spordiga. Võitluskunstidega alustas ta 2014. aastal, kui otsis spordiala, millega tegeleda. Ta nägi Internetis Tai poksi baaskursuse reklaami, läks kohale ja sealt sai tema sportlasekarjäär alguse, võistlema hakkas ta 3,5 kuud pärast baaskursuse läbimist.

Astrid Johanna alustas oma poksiteed Tony Hitrovi käe all Tallinna Taipoksi Klubis, Terase Spordiklubis. See pandi kinni ja koliti üle Spartasse, kus ta sai hakata treenima ka Kevin Renno käe all. Nüüdseks on neil oma saal – Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemia, kus ta treenib igapäevaselt Kevin Renno, Max Vorovski ja Tai treeneri Zee käe all. Tony Hitroviga teeb ta ka siiani koostööd, ka võistlustel on ta alati Astrid Johanna nurgas.

Astrid Johanna Grents – Euroopa Mängud. Foto: Team Estonia

Esimene maailmameistrivõistluste medal tuli Astrid Johannale kaks aastat pärast trennidega alustamist. Ta saavutas WAKO kikkpoksi juuniorite MM-il hõbemedali.

Profikarjääris on ta tänaseks King of Kingsi kahekordne kikkpoksi maailmameister ja Euroopa meister. Tai poksis on ta MM-i kahekordne pronksmedalist, üks U-23 ja teine täiskasvanute kategooria. Astrid Johanna võitis Euroopa mängud, kus sai Eesti Olümpiakomiteed võistlustel esindada ja oli ainuke taipoksija, kes võistlusele kvalifitseerus. Astrid Johanna on saavutuste eest saanud Olümpiakomiteelt kolm korda tunnustust.

  • Lisainfot aasta sportlaste kohta leiad ja hääletada saad SIIT!
GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel