PFL: poksikuninganna Shields tegi vabavõitlusdebüüdi

11. juuni 2021 | Uudised

Naiste poksi ajaloo kroonituim sportlane Claressa Shields pidas 10. juunil Atlantic Citys PFL-is esimese vabavõitlusmatši, vastaseks teine ameeriklanna Brittney Elkin.

Elkin oli küll 3-6, kuid kellel oli rohkem kogemusi? Elkin võistles Bellatoris. ADCC-s on ta 19-9. Shields treenis Jackson Wink MMA Academys, kus treenivad Jon Jones ja Holly Holm. Kolm aastat tagasi tegid Shields ja Cris Cyborg sõbraliku sparri.

PFL-i kommentaator Randy Couture ütles, et Shields peaks debüüdiks valmistumisel kõige rohkem treenima maadlust, eriti kaitsemist, et vastased seisaks tema ees püsti, nagu ühe poksija vastased seisma peavadki. „Mina tahtsin just vastupidist. Ma tahtsin, et kõik minuga maadleks,” ütles Couture. „Ma arvan, et teda ootab edu. Tal on võitja meelelaad.” ESPN-is hakkas 3. juunil jooksma sari sellest, mis viis Shieldsi vabavõitluseni. Märtsis esilinastus ESPN-is sari Couture’ist.

ESPN-i ajakirjanik Marc Raimondi arvas, et Shieldsist saab hea vabavõitleja. „Ta pole mingi suvaline naine, kes läheb vabavõitlusse. Tõsi, tal pole kikkpoksitausta, nagu oli poksijal Holmil, kellest sai UFC meister, aga Holm läks üle hilja, kui sai 32, Shields on aga alles 25. Tema kaalus pole ka erilist konkurentsi,” sõnas Raimondi detsembris.

35-aastane Elkin töötab baaridaamina. Ta võitles viimati 2019. aastal ja lõpetas kolmest kohast puruks käsivarrega, kuid treenis edasi isegi kipsis. Shieldsiga matši eest pakuti talle 10 000 dollarit. Shields teenis 250 000. Elkin oli 1. aprilli õhtul tööl, kui PFL-i paaripanija Ray Sefo helistas ja küsis, kas ta tahaks võidelda Shieldsiga. „Ma arvasin algul muidugi, et see on aprillinali,” naeris Elkin.

Elkin on 180 sentimeetrit pikk ja tema tavakaal 80 kilo ringis, nii et ta süüdistab suuremas osas kaotustes kaalulangetamist 70 kilo peale. „Mul on nüüd toitumisspetsialist, mul on õiged treenerid ja kõrgemad standardid,” ütles ta. „Claressa võib rääkida, mida tahab. Ta alati räägib palju. Ma olen 12 aastat võidelnud.”

Shields võitis viieraundise kergekaalukohtumise 3. raundis tehnilise nokaudiga. Elkin viis ta avaraundis maha ja üritas järgmises käelukku, aga Shieldsi süda oli suurem kehast ja ta võitles end lõpuks võitjaks.

Anthony Pettis pidi PFL-is 10. juunil võitlema, kuid matš lükati tema haiguse tõttu 25. juunile. Fabricio Werdum pidi võitlema 25. juunil, kuid loobus eelmises matšis saadud ajuvigastuse tõttu.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel