Karl Kvell: tuleb põnev, sest kõik Eestis teavad üksteist

18. september 2019 | The League, Uudised

Tallinnas toimub 12. oktoobril kikkpoksiüritus The League, kus sarnaselt veebruaris peetud avaüritusega peetakse maha kaheksa mehe turniir.

Plaan on teha turniir Eesti võitlejatega. Osalemist on kinnitanud Karl-Joonatan Kvell ja Hendrik Themas. Kes Eestis on 77-kilosed võitlejad ehk keda sinna veel on oodata?

„Eks kodumaist turniiri ole alati raske kokku ajada. On vaja leida kaheksa enam-vähem samal tasemel poksivat meest. Hetkel ma tean, et Hendrik Themas on kinnitanud osaluse, aga teiste osalejate kohta info puudub,“ räägib Kvell.

Kui palju muutub valmistumine kergemaks, kui on teada, et vastased on Eestist?

Ei saa öelda, et ettevalmistus kergemaks muutub. Pigem on just põnev, sest Eesti on nii väike, et kõik võistlejad teavad üksteist. Ootan huviga võistlejate nimekirja.

Kui palju see kergemaks teeb, et Maikel Astur siiski ei osale? Poseerite Instagramis täiesti ühe pildi peal, aga kuivõrd oleks tahtnud King of Kingsi kordust?

Isiklikult pole kunagi ühestki turniirist osa võtnud, väga huvitav kogemus tulemas. Kindlasti kohtumist turniiri teises või kolmandas ringis ei saa võrrelda superfight’iga, aga kunagi ei tea, kuidas loos läheb. Turniire ja võimalusi kohtuda tuleb veel, ega see tulemata ei jää.

Mis siis juhtus viimati MM-il Jimmy Vienot’ga?

Lihtsalt kõige halva kokkusattumus ühele päevale. Oleks võinud temaga hiljem turniiril kohtuda, olin heas vormis. Ta võitis turniiri üsna kindlalt.

Kuivõrd saab seda võrrelda eelmise aasta MM-iga?

Usun, et A-klassis võistlemisega mul probleeme pole. See aasta oli mäletamist mööda umbes 32 inimest 75 kg kaalus, see oli kõige populaarsem kaal turniiri peale. Ehk siis esimese võistluspäeva möödudes oli 16 meest juba väljas. Tore näha, et osavõtjaid on aina rohkem ja tase tõuseb.

On õige „Karl-Joonatan“ või „Karl Joonatan“? Facebookis on ainult „Karl“. On vanemad natuke muianud, et issand, poeg põlgas meie teise nime ära?

Õige on Karl-Joonatan. Ma arvan, et nad pole tähele pannudki. (Naerab.)

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel