Karl-Joonatan Kvell sai tai poksi MM-il hõbeda

21. mai 2018 | Uudised

Karl-Joonatan Kvell võitis tai poksi maailmameistrivõistlustel Mehhikos kuni 75 kilogrammi kaaluvate meeste B-klassis Eestile hõbemedali.

Kvelli esimene vastane 20. mail Cancunis lõppenud IFMA (International Federation of Muaythai Amateur) MM-il oli austraallane, keda Kvell võitis 1. raundis nokaudiga. Veerandfinaalivastane Kanada esindaja oli vigastuse tõttu turniiri pooleli jätnud. Poofinaalis oli Kvelli vastaseks Liam McGrandles (Suurbritannia), kelle Kvell võitis samuti juba 1. raundis tugeva parema käe althaagiga.

Finaalis oli vastaseks hiinlane Yongkang Zhang, kes alustas väga tugevalt ja lõhkus Kvelli plaanid juba 1. raundi alguses. Matš oli üsna tasavägine, kuid käis siiski hiinlase taktikepi järgi ja Kvellil tuli vastu võtta punktidega kaotus.

„Hiinal on alati väljas väga tugevad sportlased ja seda ka seekord. Kuid hõbemedal sellise tasemega ürituselt on väga suur saavutus ja oleme uhked oma väikese koondise üle,“ ütles Kevin Renno, kelle Võitlusspordi Akadeemia sportlastest Eesti koondis koosnes.

Kuni 57-kilogrammiste meeste kategoorias osalev Fabio Souza astus eestlastest ringi esimesena, aklimatiseerumiseks aega vaid paar päeva, ja see sai talle ka saatuslikuks. Esimene vastane oli kolumbialane, kes pidanuks olema Souzale üsna lihtne vastane, kuid väsimus ja jõuetus said eestlasest võitu ning vastu tuli võtta punktidega kaotus.

Andra Aho võistles kuni 54 kilogrammi kaaluvate naiste kategoorias, mille kohta oli ette teada, et kohal on palju meistreid ja staare erinevatest riikidest, kõige tugevamad neist Ukraina, Tai ja võitmatuna püsiv rootslanna Sofia Olofsson, kellega Aho seisis vastamisi 2015. aasta maailma karika finaalis Bangkokis ja sai seal karjääri esimese kaotuse. Loosiõnn meile ei naeratanud ja Aho esimeseks vastaseks Cancunis sai ukrainlanna, kes teeb juba aastaid ilma elukutseliste kikkpoksis, tai poksis ja MMA-s. Aho kaotas punktidega ja oli turniirilt väljas.

Eesti koondise aitasid MM-ile Tallinna linn, Tarrest Ehitus, Indrek Luukas ja Estlander.

Järgmisena võistleb Eesti koondis juulikuus Tais, kus toimub üliõpilaste MM. Eestit esindavad taas Andra Aho ja Karl-Joonatan Kvell.

Rahvusvaheline Olümpiakomitee on IFMA-d tunnustanud ja tai poksist võib saada olümpiaala.

Monika Kuzmina

Vaata veel