ESIMENE NELJA MEHE TURNIIR! Rainer Valing: Henry Rohtla on endiselt heal tasemel

19. september 2019 | The League, Uudised

Tallinnas 12. oktoobril toimuval kikkpoksiõhtul The League leiab aset kaks nelja mehe turniiri.

Kõik võitlejad on Eestist. Esimesel turniiril (67 kg) osalevad Oskar Künnapuu, Henry Rohtla ja Allan Volosatõh, aga ka Rainer Valing, kes pidas aastaid amatöörmatše, kuid tegi nüüd kevadel lõpuks profidebüüdi Eesti ja Hiina võistlusel.

Kuidas iseloomustada vastaseid?

Mäletan, et kui tegin esimesi amatöörmatše, siis Rohtla võistles juba profitasemel. Need olid head fight’id hea tehnika ja agressiivse stiili tõttu. Ta küll ei võistelnud pikalt, aga olen näinud, et ta on endiselt heal tasemel.

Volosatõhi kohta ma väga palju ei tea. Nägin teda eelmisel aastal Leedus võistlemas. Tean ka, et ta kaotas mu trennikaaslasele Nr 1 Fight Show’ poolprofimatšis.

Mis toimub pool tundi enne matši Rainer Valingu peas?

Tavaliselt on ärevus päris suur sees. Mõtted on ainult eelseisvast lahingust, et mida teha ja kuidas vastane alistada ja mis kõik võib seal ringis juhtuda. Üritan võimalikult hästi keskenduda.

Füüsilise kiusamisega tuleb võitleja koolis toime, aga kuidas aitab trenn küberkiusamise vastu?

Eks trennis saadud oskused annavad juurde enesekindlust, et olla üle nendest kiusajatest ja üldse pigem nendest mitte välja teha.

Kui poksija alustab hästi noorelt, siis 14-15-aastaselt hakkab ta tundma, et poksides võib üsna haiget saada ja just siis otsustatakse, kas poksiga jätkata. On nii?

Ma arvan, et kui poksija alustab noorelt ja on sellega pikalt tegelenud, siis ta harjub ära selle valuga ja teab, mida oodata. Pigem usun, et kui 14-15-aastane läheb alles treeningutele, siis teda võib ära ehmatada löökide tugevus ja vastuvõtmine.

Milline on mulje viimase Mõisaküla Fighti matšidest?

Ise sellel üritusel ei käinud, kuid vaatasin netist. Šultsile ja Remmerile olid väga heal tasemel vastased toodud. Kuid enim üllatas mind naiste fight, kus 10 kilo kergem tüdruk väga rahulikult ja enesekindlalt vastast võitis.

Kuidas kulges matš hiinlasega aprillis? Milles väljendus profi- ja amatöörmatši vahe?

Matš hiinlasega kulges kergeks pettumuseks, kuna sai tehtud tugev 1. raund, aga siis 2. raundis jäin liiga passiivseks, lasin hiinlasel rünnakuid peale suruda ja viimases enam ei jõudnud piisavalt rünnata, et võita. Profi- ja amatöörmatši vahe pigem väljendub korralduses ja publikus. Muidu oli matš nagu iga eelnevgi.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel