Hiina sai esimese UFC tšempioni

31. august 2019 | Uudised

Shenzhenis peeti 31. augustil üritus, kus Weili Zhang (19-1 enne) võitles esimese hiinlasena UFC tiitlile (52 kg), vastaseks Jessica Andrade.

Zhang oli kaotanud vaid profikarjääri avamatši 2013. aastal ühele vähetuntud hiinlannale. UFC-sse tuli ta 2018. aastal ja võitis seal kolm matši, viimati märtsis Tecia Torresit. Zhang kaebas pärast seda, et vabavõitlejad keelduvad temaga võitlemast, nende seas Joanna Jedrzejcyzk.

„Zhang on tugevam kui Rose Namajunas,“ nõustus Andrade. Brasiiliast pärit Andrade lubas tulla puuri Amasoonia põlisrahvast toetava peapaelaga, sest Amasooniat laastavad praegu tulekahjud. Andrade ütles, et tema vanavanaema oli põlisrahva esindaja, kelle tema mees püüdis metsast lassoga.

Matš ise jäi lühikeseks. Zhang lõi Andrade põrandale ja asus teda siis nii ägedalt peksma, et kohtunik andis tehnilise nokaudi. Kulunud oli 42 sekundit.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel