Eesti jaoks on džuudo MM läbi

30. august 2019 | Uudised

Grigori Minaškin kaotas 30. augustil Tokyos džuudo MM-i teises ringis ja sellega on kõigi eestlaste matšid peetud.

Minaškin (100 kg) alistas avamatšis Erihemubatu (Hiina), kellel ainult üks nimi ongi. Siis kaotas Minaškin Varlam Liparteljanile (Gruusia).

Mattias Kuusik (90 kg) alistas Erlan Šerovi (Kõrgõzstan) ja Nicholas Mungai (Itaalia), kuid kaotas Krisztian Tothile (Ungari). „Matši teises pooles kukkusin väga õnnetult käe peale, mille tagajärjel tuli küünarvarreluu liigesest välja. Aga õnneks pandi käsi tagasi paika ja kõik on hästi,“ ütles Kuusik oma fänniküljele. Kokku kõrge 9. koht.

Samas kaalus võistlev Klen Kristofer Kaljulaid alistas Yuta Galarreta Villari (Peruu), kuid kaotas siis Donghan Gwakile (Lõuna-Korea).

Kristjan Tõniste (81 kg) kaotas avamatšis Ruslan Mussajevile (Kasahstan).

Oscar Pertelson (73 kg) kaotas avamatšis Guillaume Chainele (Prantsusmaa).

Jaapan on seni võitnud kolm kulda ja nende ala see ongi: nad on üldse MM-idelt enne seda võitnud 354 medalit ehk kaks korda enam kui järgnev Prantsusmaa 171 medaliga. Ka Prantsusmaa on sel MM-il seni võitnud kolm kulda.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel