Haney, Gamboa ja trall järgmise matši ümber

08. november 2020 | Uudised

WBC kergekaalu meister Devin Haney alistas 7. novembril Floridas Yuriorkis Gamboa.

Haney võitis ülisuurelt 120-107, 120-107, 118-109, kuid matš oli tasavägisem. Vaatajate sõnul ajasid siiski mõlemad poksijad haigutama. Gamboalt võeti punkt klintši eest 11. raundis.

Haney vigastas end eelmises tiitlimatšis 9. novembril ja WBC soovis tiitlile võistlema uusi poksijaid, siis tuli aga koroona, võistelda ei saanud keegi ja Haney on endiselt meister.

Gamboa poksis viimati 28. detsembril ja kaotas WBA tiitlimatši Gervonta Davisele.

5. detsembril WBC ajutise meistri tiitlile peetava Ryan Garcia ja Luke Campbelli kohtumise võitja peab poksima järgmiseks Haneyga, kuid Garcia ütles, et Haney on igav ja poksida tahaks hoopis Davisega. Haney torkas selle peale, et tal poleks matšist Garciaga võita midagi peale Garcia 7,5 miljoni fänni sotsmeedias. Garcia on 15-kordne USA meister. Amatöörmatšides oli ta 215-15.

Eddie Hearni arvates väärib Haney järgmiseks hoopis Teofimo Lopezit, kes pärast matši Vassili Lomatšenkoga läks aga operatsioonile. Hearn üritas Haneyle saada matši Lomatšenkoga, kuid see anti Lopezile.

Ainuke praegune kergekaalu tšempion, kelle nimi pole siit läbi käinud, on Rolando Romero (12-0), kes augustis sai vastuolulises matšis WBA ajutiseks meistriks.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel