Lomatšenko vastane selgub Haney ja Abdullajevi matšist

05. september 2019 | Uudised

13. septembril toimuva Devin Haney ja Zaur Abdullajevi matši võitja saab ajutiseks tšempioniks (62 kg) ja poksib Vassõl Lomatšenkoga¸ teatas WBC.

20-aastane Haney (22-0) pidas 138 amatöörmatši ja hakkas 16-aastaselt profiks. USA-s ei tohtinud ta nii noorelt poksida ja pidas neli esimest profimatši Mehhikos. Viimati alistas ta mais Antonio Morani (Mehhiko) nokaudiga. Ta on WBC ja WBA rahvusvaheline ja WBO mandritevaheline tšempion.

25-aastane Abdullajev (11-0) on kõik profimatšid pidanud Venemaal. Viimati alistas ta veebruaris tehnilise nokaudiga Humberto Martinezi (Colombia). Ta on poksinud WBC Silver Light vööle.

Lomatšenko ei poksi Haneyga ei sel ega järgmisel aastal, sest Haneyl pole veel oskusi, on öelnud ukrainlase promootor Bob Arum.

Haney pidi poksima Luke Campbelliga vabale WBC tiitlile, kuna nad olid kõrgeimad trooninõudlejad, kuid Lomatšenko palus matši endale.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel