Gervonta Davis sai uues kaalus meistriks

29. detsember 2019 | Uudised

Atlantas peeti 28. detsembril esmakordselt üle 21 aasta poksi tiitlimatše ja ligi 14 000 piletit olid välja müüdud.

Gervonta Davis poksis kuubalase Yuriorkis Gamboaga (30-2) vabale WBA tavameistri tiitlile (61 kg) ja võitis viimase raundi tehnilise nokaudiga. See oli esimene kord, kui tema matš nii kaua kestis. Davis saatis küll vastase kolm korda põrandale, kuid näitas matši teises pooles kaheldavat vormi ja tekitas hüpoteesi, et tema promootor Floyd Mayweather juunior ei luba tal selles kaalus heade poksijatega poksida. Gamboa jalats läks katki, kuid ta ei vahetanud seda. Gamboa vigastas ka jalga, kuid poksis vapralt lõpuni.

„Ma pole enne sellise kvaliteediga poksijaga poksinud. Ta on poksinud Terence Crawfordiga,” sõnas Davis. „Ma paneks endale hindeks 3+. Asi polnud kaalus, vaid lühikeses ettevalmistusajas.”

Davis poksis viimati juulis Ricardo Nuneziga ja kaitses WBA kuni 59-kiloste meeste tiitlit, kuid loobus siis sellest ja liikus raskemasse kaalu, kus WBA supertšempion on Vassili Lomatšenko ja raha liigub loodetavasti enam. Davis kaalus 27. detsembril kaalumisel esmalt liiga palju ja sai trahvi, kuid talle anti veel tund ja siis sai ta kaalu.

38-aastane Gamboa on 2004. aasta olümpiavõitja. Ta oli aastatel 2009-2013 profitšempion kolmes kaalus. Esimene kaotus tuli 2014. aastal, kui ta poksis Crawfordiga WBO meistri tiitlile.

WBA tavameister (79 kg) Jean Pascal sai 112-114, 114-112, 114-112 jagu Badou Jackist. Meister käis viimases raundis põrandal, kuid ta ütles, et komistas. Seni oli ta põrandal käinud vaid 2015. aastal Sergei Kovaljovi vastu. 4. raundis tabas Pascal Jacki pähe ja saatis põrandale, kuid raund lõppes ja Pascal ei saanud vormistada. Pascal väsis lõpuraundideks, Jack aga ärkas tavapäraselt teises pooles.

Kaalu supertšempion on Dmitri Bivol. Ajutiseks tšempioniks sai novembris Dominic Bösel. Pascal poksis mullu Bivoliga tiitlile ja kaotas. Seejärel poksis ta Marcus Browne’iga ajutisele tiitlile ja võitis Browne’i vigastuse tõttu. Ka Jacki viimane matš oli Browne’iga. Jack kaotas.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel