GoodFight |
15. november 2023

GOODFIGHT PODCAST! Maikel Astur: elu soosib neid, kes pingutavad ja seda väärivad

00:00

Viimased uudised

GOODFIGHT PODCAST! Maikel Astur: elu soosib neid, kes pingutavad ja seda väärivad

4. novembril toimus The League. Ringist väljus võitjana Maikel Astur, kes tegi MMA profidebüüdi. Maikel on trenni teinud kuus kuud. Ta hakkas tegema MMA-d aprilli lõpus. Ta ütles, et õnnega oli võidul vähe pistmist – tegu oli raske tööga. „6 kuud on piisav ja kui pole piisav, peab hakkama saama! Pole ideaalset keskkonda, alati on midagi, millest peab üle olema,“ ütleb ta.

Õppida oli palju

Maikel meenutas ka esimest trenni. Ehkki kui oled sportlane, tead ikka, mida teha, aga eks esimene trenn on ikka meeldejääv. Ta ütles, et Tokonis võeti ta hästi vastu ja aidati palju. „Raske on muidugi, palju õppida,“ tõdeb ta, et alustad ikka nagu algusest, isegi kui on taust. „Pead olema humble ja võtma nii palju infot vastu kui saad nagu svamm.“

Maikel Astur. Foto: GoodFight

Muutust, et ta hakkab asjast aru saada, tundis Maikel The League’i ettevalmistusel. Ideaalis oleks pidanud ettevalmistus olema 9 nädalat, aga vigastuse tõttu sai ta valmistuda vaid 6 nädalat. Maist lõpuni välja oli kui laager – kaks trenni päevas, üks ja sama rütm.

Foto: GoodFight, Inna Kirillova

Raske tööga arenes ta siiski kiiresti.

Vigastus ei pannud hetkekski mõtlema, et peaks loobuma

The League’il nagu ikka Maikel Asturile kohaselt tuli ta sisse meie kodumaa looga. Ta oli hiljuti saanud vigastuse, aga see teda ei heidutanud. „Mul polnud kordagi plaani, et tühistan fight’i, ehkki paljud ütlesid, et ma ei peaks,“ räägib ta vigastusest ja lisab, et isegi kui oleks saanud valmistuda vaid 2 nädalat, oleks ta ikka läinud.

Foto: GoodFight, Inna Kirillova

Ta tõdeb, et põlvega oli palju probleeme, aga suures pildis sai ta töö ära teha ja vorm oli kindlasti üks parimaid.

Kommentaatorid ütlesid, et vastane oli rabe. Maikel aga ütles pärast võitu, et ta ise oli rabe. „Arvan, et Eestis MMA teadmine on madal. Nad on näinud UFC-d, One Championshipi, aga tegelikult vastane võib olla rabe püsti, aga super maas,“ selgitas ta. „Kuna väike kinnas mahub igalt poolt läbi, see oht, et vastane on rabe, on ebameeldivam, kui sul oleks vastas minu tasemel kikkpoksija. Kui teed trennis amatööridega sparri, võid saada vigastada, sest sa ei tea, mida nad teevad. Kui püstivõitlusel on vastane rabe, ta ei tea ise ka, mida teeb.“

Eestis MMA teadmine on madal. Nad on näinud UFC-d, One Championshipi, aga tegelikult vastane võib olla rabe püsti, aga super maas.

Foto: GoodFight, Inna Kirillova

Tihti tuuakse välja pikkuse eelist. Maikeli sõnul on see väga määrav just maadlusolukordades. Pikematel on parem tasakaal, neid on raskem maha viia, lühemad peavad tulema julgemalt sisse. Selles matšis pikkusevahe 7 cm on nii ja naa – on eelis, aga pigem oli Maikeli distantsi suurim eelis jalgadetöö, mis oli ka ettevalmistuses suurimaid eesmärke.

Kui vastane kukkus, sai Maikel maast pihta päris head löögid, kus vastane pidi põhimõtteliselt „ellu jääma“. Ta tõdeb, et läks liiga elevile, kontroll maas oli puudulik ja oleks pidanud võtma aega. Tal polnud plaani selga võtta ja seda treener ka ei soovitanud – kuna ollakse higised, on raske kontrolli hoida.

Foto: GoodFight, Inna Kirillova

Maikeli plaan oli teha nokaut ja ta usub, et oli sellele lähedal. „Kui plaan A läbi ei lähe, tuleb plaan B – tähestikus on palju tähti,“ ütles ta ja lisas, et see on MMA võlu, et ka näiteks kägistus on võimalik.

Kui Maikel vastast maas tabas, tegi kohe haava. Iga kord, kui ta maas küünarnukiga lõi, võttis vastane häälega lööke vastu. Maikel oli kindel, et ta on juba vigane. Aga ta siiski tunnustab vastast, et ta sai hästi hakkama. Ehk poolõnnega tuli kägistuse koht, mille Maikel ära tabas. See näitab ka tema fight IQ’d ja arengut.

Pärast matši ütles ta siiski, et kümnest annab viie. „See on aus hinnang. Esimene fight oli oluline võit saada,“ kommenteeris ta. Siiski oleks ta tahtnud veel rohkem näidanud iseendale, mida on õppinud.

Maikelil on väga palju publikut ja kaasaelajaid. Tema vastu on huvi ja ta arvab, et ta uus suund MMA-s on inimestele veel põnevam, sest pole tükk aega pro MMA võitlejat olnud. Ta usub, et see ala hakkab tõusma ja tekitab põnevust.

Foto: GoodFight, Inna Kirillova

Elus on kõik võimalik

Maikel on näide sellest, et elus on kõik võimalik. Ta alustas kõigepealt trennist, siis sai oma esimesed matšid. Paistis ka silma, sest on julge mees nii ringis kui sõnadega. Eesti mõistes tõi ta end põhimõtteliselt kõikidele võitlusspordiõhtutele ja on käinud võistlustel üle maailma.

Maikel usub, et elu soosib neid, kes pingutavad ja seda väärivad. Samas võib olla tippvõitleja, aga kui ei saa kajastust ja pole õigeid inimesed kõrval, ei jõua ikka kuskile.

Elu soosib neid, kes pingutavad ja seda väärivad. Samas võib olla tippvõitleja, aga kui ei saa kajastust ja pole õigeid inimesed kõrval, ei jõua ikka kuskile.

Maikel on öelnud, et kavatseb UFC-sse minna. 90% sellest, mis ta on ringis välja hõiganud, on ka juhtunud. Siiski mõistab ta, et palju määrab see, et profisort on business. „Eks näis, mis saab. Variante on palju, UFC on muidugi kõige suurem, mis võtta on,“ rääkis ta ja lisas, et tuleb teha kõvasti töid ja tarku otsuseid.

Elame sportlastele kaasa!

Maikel ütles lõpetuseks kuulajatele, et elage sportlastele kaasa, ärge tehke neid maha. Proovime olla toetavamad, anname fighter’itele võimaluse kasvada. Siis toome neile vastu tugevad vastased.

Maikel tänas ka oma toetajaid, sponsoreid, vanemaid ja treenereid. Nendeta poleks tema saavutused võimalikud. „Praegu on parim aeg toetada, hiljem on aktsiad juba kallimad,“ naeris ta endale omase huumoriga, vihjates tulevastele toetajatele.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?