Pancrase: legend Kondo pidas 108. matši

30. mai 2021 | Uudised

Hübriidmaadlusesari Pancrase avas hooaja 30. mail Tokyos.

Õhtu kuulsaim võitleja oli 45-aastane Yuki Kondo, kes pidas 108. matši. Vabavõitluses on Kondost enam võidelnud vaid käputäis inimesi. (Esikohalt ei liiguta keegi Travis Fultonit, kes astus ringi 320 korral.)

Kondo eeskuju lapsena oli Jackie Chan. Kondo pidas esimese profimatši 1996. aastal ja algusest peale on ta võidelnud Pancrases. Mõned matšid on ta pidanud vahepeal ka mujal, näiteks UFC-s, kuid väljaspool Jaapanit vaid viiel korral. Võidud on tal Frank Shamrocki ja Semmy Schildi üle. Palju raskemate meeste üle. Kondo, Shamrock ja Schilt olid Pancrase meistrid, Kondo kolmes kaalus.

Üritusel Pancrase 321 alistas Kondo 39-aastase Yoshinori Suzuki.

Sulgkaalu meister Isao Kobayashi kaitses tiitlit Taichi Nakajima vastu, kelle võitu Yoshinori Horie üle peeti Jaapani vabavõitluses eelmise aasta suurimaks üllatuseks. Nakajima võitles mitmed korrad Deniss Smoldarevi kõrval sarjas ACB. Kobayashi pidas paar matši Bellatoris.

Kõige tugevamad olid Fight Matrixi põhjal võitlejad kõige kergemate meeste (52 kg) paaris Ryo Hatta – Yuta Miyazawa. Maailma nr 2 võitleja Hatta üllatuslikult kaotas.

Pancrase asutasid 1993. aastal maadleja Antonio Inoki õpilased, kes said inspiratsiooni Inoki 1976. aasta matšist Muhammad Aliga. Esimene Pancrase meister oli Ken Shamrock, kes siis läks UFC-sse. Pancrases olid algul matšid üheraundised.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel