Foto: Kibus

Kalevi poksiõhtu: Makejev alistas Kibuse, Gladõšev tegi profidebüüdi

12. detsember 2021 | Uudised

Fair Play Promotion ja MSM Pol Management korraldasid 11. detsembril Tallinnas poksiõhtu, mille peakohtumises tegi profidebüüdi Dmitri Gladõšev.

Ta alistas neljaraundisena mõelnud poolraskekaalukohtumise 2. raundis tehnilise nokaudiga Maciej Nowaki (Poola), kes samuti tegi debüüdi. “Olin veidi pettunud, et vastane polnud kogenud. Mul ei õnnestunud seetõttu täiel määral kogeda, mis on profipoks. Igatahes oli meeldiv alustada profikarjääri, sest minu arvates sobivad mu stiil ja liikumisviis rohkem profi-, mitte amatöörpoksiga,” sõnas Dmitri, kes tänas treenerit ja Kalevi presidenti, kuna nad pidevalt otsivad võimalusi võistlemiseks ja arenemiseks.

Dmitri Gladõšev

Poksida plaanisid Pavel Semjonov ja Gennadi Štšerbin, kuid ei leidnud vastaseid. Gennadi vastasena plaaniti Mateja Skapikut (Serbia). Mark Ellins (Ühendkuningriik) pidi poksima serblase Dejan Bubiciga. Lõpuks poksis ta debütandi Karol Pospiechiga (Poola) ja võitis avaraundis nokaudiga. Ellins (5-0 nüüd) tundub tohutu mees ja seda tunnistab ka Gladõšev. “Kui ta kaalumisel särgi ära võttis, olid kõik pehmelt öeldes šokis tema 128 kilost. Väga tugeva löögiga mees,” ütles Gladõšev.

Kolmandas profikohtumises võitis soomlane Janne Rantanen (5-2) poolraskekaalus samuti avaraundis debütanti Dawid Fedtket (Poola). Leedus elav venelane Artjom Karasjov sai punktivõidu lätlase Jegors Zurkovsi üle. Karasjov on poksinud Eestis kaks korda Semjonoviga ja korra Edvin-Erik Kibusega. See matš oli Kibuse profidebüüt 2015. aastal ja Kibus võitis selle.

Warrior Fight Clubi amatöörmatšidest kõige olulisemas alistas Sergei Makejev (Dünamo, 81 kg) Kibuse (Kalev), kellel on peetud neli profimatši ja tema saldo on positiivne, aga viimati tegi ta profimatši 2016. aastal.

OMK treener Jevgeni Golovatš teatas, et võidutsesid tema kasvandikud Matvei Šumjakov, Makar Vdovitšenko ja Aleksander Grebeljuk. “Daniil Filippovitš kaotas võrdses kohtumises. On, mille kallal tööd teha,” ütles Golovatš. Ainuke viis poksima õppida on poksida.

Foto: OMK

Anna Gladõševa (Kalev, U15, 60 kg) poksis klubikaaslase Aleksandra Meikariga. “Mu õde on väga tubli. Ta kaotas tasavägises kohtumises, kuid ma elan talle väga kaasa. Poks on ju raske ala. Mul on hea meel, et ta selle ala valis. Talle meeldib meie klubi. Ta sõbrustab Nikitadega (Nikita Belikov ja Nikita Korsunov), kes ka sel õhtul poksisid ja võitsid,” ütleb Dmitri Gladõšev.

“Minu arvates on meie treener Ruslan Lopuhhin üks parimaid lastetreenereid Eestis, kui mitte parim. Tulemused on ju näha. Nikitad näitavad iga kohtumisega, et muutuvad üha paremaks. See on meie treeneri teene ja vanemate õige kasvatus,” lisab ta.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel