Foto: GoodFight

Eesti Muay Thai Liiga selle hooaja viies etapp toimub 8. juunil

30. mai 2024 | Muay Thai Liiga, Uudised

Eesti Muay Thai Liiga selle hooaja 5. etapp toimub juba järgmisel laupäeval, 8. juunil Arigato Spordiklubis. Peakorraldaja ja World Boxing Council Muay Thai Eesti Komitee esimees Kevin Renno selgitas Goodfight podcast`is, et Muay Thai Liiga on amatööridele kogemuse saamiseks mõeldud sari, mis toimub viis korda aastas.

Võistluspingega saab harjuda, aga vaja on ka väikest lisasärtsu

Treenerina näeb Kevin juba treeningsaalis ja ringis ära, kellel on potentsiaali jõuda kõrgele tasemele. Ta ütles intervjuus Goodfight`ile, et kõige olulisem on vaadata sisu. Vahet ei ole, kui ilus tehnika on – võistlustel ei pruugi närv vastu pidada. See on ka pool, mida ei ole võimalik treenida, see kas on olemas või ei ole.

Kevin Renno. Foto: GoodFight, Jane Vogt

Ta täpsustas, et eks võistluspingega saab harjuda, aga vaja on ikkagi seda väikest lisasärtsu. Mida sa teed, kui sind lüüakse – kas sa hakkad kartma või võtad ennast kokku ja ründad ise? Seda näeb tema sõnul inimese kehakeelest.

Mida sa teed, kui sind lüüakse – kas sa hakkad kartma või võtad ennast kokku ja ründad ise?

Kstmuaythai.com tõi välja kolm põhjust, miks taipoksiga tegeleda võiks

Toetab südame- ja veresoonkonna heaolu

Taipoks on segu nii aeroobsest kui anaeroobsest trennist ning treenib seega jõudu ja vastupidavust. Aeroobne element aitab suurendada keha üldist kardiovaskulaarset jõudu. See arendab vastupidavust, mis on vajalik inimkeha optimaalseks toimimiseks.

Tõstab enesekindlust

Enesekindlus on seotud tugevalt endasse uskumisega. Kui hakkad endasse uskuma, muutud ka enesekindlamaks. Taipoks annab selleks vajaliku tõuke, et hakkaksid ennast hästi tundma.

Kui hakkad endasse uskuma, muutud ka enesekindlamaks.

Õpetab ennast kaitsma

Taipoksiga tegelemine aitab välja töötada vajalikud enesekaitsetehnikad, mida on vaja reaalse eluga silmitsi seismisel.

Programm

  • 08:00 – 09:00 võistlejate registreerimine, kaalumine ja meditsiiniline kontroll
  • 09:00 – 09:45 võistluspaaride loosimine
  • 09:45 kohtunike ja treenerite koosolek
  • 10:00 võistluste algus
GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel