Markus Mittal. Foto: erakogu

EESTI MUAY THAI LIIGA I Markus Mittal: poksisaal on hea koht, kus saavutada rahu südames

19. oktoober 2022 | Muay Thai Liiga, Uudised

FFC spordisaalis toimub 22. oktoobril selle hooaja esimene Eesti Muay Thai Liiga etapp. Ühe osalejana astub ringi 20-aastane Markus Mittal. Markus sõnab, et osaleb Eesti Muay Thai Liigal, sest pole ammu võistelda saanud. Tema sooviks on aga laduda alust suuremateks võistlusteks ja saada juurde võistluskogemust.

Markus lausub, et on alati spordi ja just poksimise vastu huvi tundnud. Kõige rohkem meeldib talle selle spordiala juures võistlemine ja see, et peale trenni on hea enesetunne. „Iga trenn on vähemalt minul eneseületus ja see on hea koht, kus ennast välja elada ning saavutada rahu südames, kui miski viltu on,“ leiab ta.

Suurimaks väljakutseks poksimise juures peab Markus teadmist, et eesmärk on vaja saavutada ja selle nimel tööd teha. „Kui olen omale eesmärgi võtnud, pean selle ka ära tegema, meeldib see mulle või mitte – fakt on, et ma teen selle ära!“ räägib ta.

Foto: erakogu

Ettevalmistused Eesti Muay Thai Liigaks

Markus räägib, et ettevalmistus liigaks on olnud kõva treening, mille tulemuseks, ta usub, saab olema võit. Markuse treeneriks on Kristo Männistu. „Minu jaoks on väga tähtis, et treener panustaks ja teda huvitaks. Mina tunnen seda oma treeneri suhtes. Isegi kui mul on tunne, et täna ei jaksa trenni teha, pole see Kristo jaoks mingi vabandus. Näen, et olen sattunud väga hingega asjasse suhtuva treeneri otsa,“ räägib Markus oma treenerist Kristost.

Kui olen omale eesmärgi võtnud, pean selle ka ära tegema, meeldib see mulle või mitte – fakt on, et ma teen selle ära!

Suurimad eeskujud võitlusspordis

Markus toob välja, et on alati imetlenud vendi Moisare, keda ei peata miski ja nad lähevad alati võistlustel kõigest läbi nagu tangid. „Ka mu oma treener on alati mulle suureks eeskujuks ja motivaatoriks, et raskustest üle minna.“

Markuse tulevikuplaanid

Markuse unistuseks on jõuda suurtele areenidele ja tegeleda sellega, mis on tema suurim kirg ehk poksimine. „Kindlasti on sinnani veel suur tee ees. Kui olen valmis, siis võita ka Eesti meistritiitel. Ma teen kõik endast oleneva, et sinnani jõuda ja need eesmärgid saavutada. Tulevikus on sooviks võistelda ka välismaal ja näidata, mis puust ma tehtud olen.“

Lõpetuseks toob Markus välja ka 4 põhjust, miks võiks poksiga tegeleda:

  • Hea kehaline vorm.
  • Vaimselt tõstab enesehinnangut.
  • Mõjub tervisele hästi ja seda võib harrastada igas vanuses.
  • Sealt saalist kuhu trenni lähed, leiad alati omale uued toredad tuttavad/sõbrad.

Eesti Muay Thai Liiga kohta leiad lisainfot Facebooki lehelt.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel