Brigitta Vaab (Foto erakogu)2

Brigitta Vaab. Foto: erakogu

EESTI MUAY THAI LIIGA I Brigitta Vaab: poksiga võiks tegeleda enesekindluse kasvatamiseks

19. oktoober 2022 | Muay Thai Liiga, Uudised

14-aastane Brigitta Vaab, kes on tegelenud tai poksiga 5 aastat, pidanud 7 matši ning treenib Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemias, võtab 22. oktoobril osa FFC spordisaalis toimuvast selle hooaja esimesest Eesti Muay Thai Liiga etapist. Brigitta sõnab, et osaleb Eesti Muay Thai Liigal, sest see on ideaalne võimalus ennast võitlusringis proovile panna ja kogemusi saada.

Brigitta sõnab, et tema huvi võitlusspordi vastu tekkis, kui ta oli 9-aastane. Kiirelt sai leitud spordisaal, kus tai poksi treenida ja ta tundis kohe, et tegu on tema alaga. „Tai poks meeldib mulle seetõttu, et seal on palju erinevaid lööke ja võimalusi võrreldes kickpoksi ja klassikalise poksiga,“ lausub ta.

Brigitta Vaab (Foto erakogu) (2)

Brigitta Vaab. Foto: erakogu

Ettevalmistused Eesti Muay Thai Liigaks

Brigitta räägib, et liigaks on aidanud valmistuda iganädalased trennid, lisaks jõusaal ja sparringu trennid. Brigitta treeneriks on Kevin Renno.

Suurimad eeskujud võitlusspordis

Brigitta sõnab, et tema suurimad eeskujud võitlusspordis on olnud Leardsila Champairtour ja Markko Moisar nende võitlusstiili tõttu. „Kindlasti ka Henry Rohtla, kes on minu kõrval treeneri rollis olnud minu esimesest trennist alates.“

Poksiga võiks tegelema hakata enesekindluse kasvatamiseks, oma vaimse ja füüsilise tervise pärast ja kindlasti ka enesekaitse eesmärgil.

Brigitta tulevikuplaanid

Brigitta unistuseks on kunagi kindlasti ära käia Tais treeninglaagris ja Eestis suurematel sündmustel võistelda.

Brigitta toob välja ka mõned põhjused, miks võiks poksiga tegeleda:

„Poksiga võiks tegelema hakata enesekindluse kasvatamiseks, oma vaimse ja füüsilise tervise pärast ja kindlasti ka enesekaitse eesmärgil,“ lausub ta.

Eesti Muay Thai Liiga kohta leiad lisainfot Facebooki lehelt.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel