Crista Padu

EESTI MUAY THAI LIIGA I Crista Padu: poks hoiab pea selgena ja keha heas vormis

10. oktoober 2022 | Muay Thai Liiga

Selle hooaja Eesti Muay Thai Liiga esimene etapp toimub 22. oktoobril FFC spordisaalis. Ühe osalejana astub ringi 23-aastane Crista Padu, kes sai vahepeal emaks ja oli trennidest eemal, kuid nüüd on taas tagasi. „Osalen Eesti Muay Thai Liigal, sest võistlemisest ja treeningutest on olnud pikk paus ja arvan, et see on hea koht, kus jälle ringitunnetus kätte saada,“ sõnab ta.

Iga trenn on erinev ning alati on midagi uut õppida

Tai poksi trenni läks Crista esimest korda paar kuud enne 18-aastaseks saamist kui tekkis soov lihtsalt midagi uut teha. Enne seda tahtis ta ka 12-13-aastaselt tai poksi trenni minna, aga olude tõttu polnud see võimalik. Nimelt elas naine 25 kilomeetrit linnast väljas ja bussiliiklus oli üsna kehv – nii saigi tai poksiga hiljem alustatud.

Crista lausub, et tai poksi juures meeldib talle enim selle spordiala mitmekülgsus. Iga trenn on tema sõnul erinev ning alati on midagi uut õppida ja tehnikat paremaks lihvida. „Muidugi meeldib mulle ka see tunne, mis valdab ringi minnes,“ tõdeb ta.

Crista räägib, et esimest korda kui tal tekkis soov võistlema minna, oli tema eeskujuks Andra Aho. Tol ajal polnud veel väga naisi, kes Eestis selle alaga tõsisemalt oleksid tegelenud. Kui Crista esimest korda amatöörvõistluseks Eesti Muay Thai Liigaks valmistus, siis vaatas ta just Andra fight`e.

Ettevalmistused Eesti Muay Thai Liigaks

Crista treeneriks on Ringo Tipp ning liigaks on ta ette valmistunud mõned nädalad – hetkel keskendub naine tehnika ja vastupidavuse parandamisele.

Crista tulevikuplaanid

Crista sooviks on tulevikus ka ise treener olla, oma teadmisi edasi anda ja aidata teistel paremasse vormi saada ning tervislikumat eluviisi järgida. Kindlasti tahab ta veel ka võistelda, aga kus ja mis tasemel – seda näitab tema sõnul vaid aeg.

Lõpetuseks toob Crista välja ka mõned põhjused, miks võiks poksiga tegeleda:

Poksiga võiks kõik inimesed tegeleda. Poks annab väga hea enesekindluse, hoiab pea selgena ja keha heas vormis,“ räägib ta.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel